Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-05-17 19:26:35 przez eb

Krakowskie Święto Rodziny

Od 21 do 23 odbędzie się dziewiąta już edycja Święta Rodziny Krakowskiej. Ze względu na epidemię ubiegłoroczna została odwołana, a w tym roku formuła inicjatywy została zmodyfikowana tak, by zapewnić uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo. Czas wspólnego świętowania został rozłożony na trzy dni.

W dniach 21-22 maja zaplanowane dla rodzin aktywności będą realizowane w różnych instytucjach na terenie Krakowa. Podczas kulminacji imprezy – czyli wydarzenia plenerowego, które 23 maja będzie miało miejsce na krakowskich Błoniach – o sanitarne bezpieczeństwo zadbają organizatorzy (także poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni wydarzenia), jak też liczne grono wolontariuszy.

Kulminacja Święta Rodziny Krakowskiej będzie miała miejsce w niedzielę, 23 maja na Błoniach, gdzie w godzinach 10.00-18.00 odbywać się będą różnorodne aktywności rekreacyjno-sportowe, pokazy i działania charytatywne. To także okazja do uzyskania porad w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego, jak też poznania różnorodnej oferty miasta skierowanej do rodzin.

W programie np. rekreacyjne biegi dla dzieci w kilku kategoriach wiekowych, rodzinna sztafeta wielopokoleniowa nordic walking oraz ćwiczenia i pokazy sportowe. O formę krakowskich rodzin zadbają między innymi organizatorzy miejskiej kampanii „Kraków w formie”, oferując szkolenia rowerowe, zajęcia jogi, trening tabaty, konsultacje dietetyczne, wykład o zdrowym odżywianiu zgodnym z ajurwedą czy instruktarz i pokazy lacrosse (zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, uważana za pierwowzór hokeja).

Podczas Święta Rodziny można będzie honorowo oddać krew a także wesprzeć schroniska dla zwierząt.