Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-21 22:38:26 przez system

Krakowskie ZOO za darmo podczas ŚDM

Od 26 do 31 lipca – w trakcie Światowych Dni Młodzieży – pielgrzymi, turyści i mieszkańcy Krakowa będą mogli bezpłatnie odwiedzić Ogród Zoologiczny w Krakowie. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Jacek Majchrowski.

Krakowskie ZOO zamieszkuje obecnie ponad 1300 zwierząt. Wśród nich liczną grupę stanowią gatunki ginące i zagrożone wyginięciem. Do najbardziej popularnych zwierząt należą: żyrafy Rothschilda, konie Przewalskiego, hipopotamy karłowate, pandy małe, pantery śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympansy, lemury wari i katta, słonie indyjskie, kondory wielkie, a od niedawna także – cieszące się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych gości – pingwiny Humboldta.

Ogród Zoologiczny w Krakowie znajduje się w otoczeniu Lasku Wolskiego, parku, unikalnego w dużych aglomeracjach miejskich. To ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Krakowa z licznymi, oznakowanymi szlakami spacerowymi. Wiele z nich przebiega w pobliżu Ogrodu Zoologicznego, który często jest celem pieszych wycieczek. W Lesie Wolskim wytyczono szlaki rowerowe i ścieżkę edukacyjną. Jest to miejsce, w którym znajduje się kilka historycznych obiektów m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz klasztor i erem O.O. Kamedułów.

Krakowskie ZOO od 26 do 31 lipca będzie otwarte od 9.00 do 19.30.