Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-03-17 14:55:17 przez system

Księgowa przez 5 lat okradała klientów

Ponad 440 tysięcy złotych przywłaszczyła sobie kobieta zatrzymana przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. 51-letnia mieszkanka Zakopanego - księgowa współpracująca z firmą - pobierała pieniądze od klientów, zostawiając sobie sporą część z dokonywanych wpłat.

Sprawa wyszła na jaw w maju 2015 roku, gdy do zakopiańskich policjantów zgłosił się zaniepokojony „znikającymi” pieniędzmi właściciel firmy. Śledztwo wymagało specjalnego zaangażowania policjantów gdyż księgowa ukryła całą dokumentację firmy oraz zniszczyła komputery i nośniki danych chcąc zatrzeć ślady swojej niechlubnej działalności.
Śledczy ustalili, że kobieta prowadząc rachunki firmy regularnie dokonywała kradzieży pieniędzy klientów. Mechanizm był prosty. Z każdego przelewu na rachunek firmy trafiała tylko część pieniędzy. Pozostała kwota wędrowała na prywatne konto księgowej. Jest to jedna z metod defraudantów aby ukryć oszukańcze transakcje. W ten sposób przedsiębiorcza księgowa w 394 operacjach przywłaszczyła sobie ponad 440 tysięcy złotych.

Cierpliwość i metodyczne działanie zakopiańskich kryminalnych pozwoliło na zebranie materiału dowodowego i przedstawienie zarzutów księgowej. Kobieta przyznała się do przywłaszczenia dokumentów oraz oszustw i poprosiła o wymierzenie jej kary więzienia w zawieszeniu. Prokurator zgodził się na takie zakończenie sprawy żądając całkowitego naprawienia szkody. Kobieta ma oddać wszystkie przywłaszczone pieniądze.