Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-18 21:24:02 przez system

KSM – podsumowanie i plany

Msza Święta, obrady i zabawa - w sobotę 16 stycznia do Limanowej zjechali się przedstawiciele oddziałów oraz Księża Asystenci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

- Takie spotkanie służy na pewno integracji, wzajemnej motywacji. To wzmocnienie grupy i wyznawanych wartości przez to, że możemy zobaczyć, że jest więcej osób, które podzielają nasze poglądy, niejednokrotnie negowane przez środowiska, w których przebywamy – mówi Magdalena Rosiek z Limanowej. - Taki zjazd pokazał, że KSM to też świetna zabawa – dodaje.

Podczas Zjazdu Diecezjalnego zostały omówione cele i zadania na najbliższy rok pracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, które zostały częściowo podporządkowane Światowym Dniom Młodzieży. Omówiono również zaangażowanie KSM DT w ŚDM w czasie przygotowań do tego ważnego wydarzenia i samego Tygodnia Misyjnego.

Następnie oficjalnie rozpoczęto IV Bal w historii KSM DT. Wzięło w nim udział około 100 osób. Obowiązywał strój galowy, co dodatkowo dodawało temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.