Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-07 15:11:12 przez system

Kto zna bezczelnego rabusia?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. To konwojent, który w 10 lipca ukradł prawie 8 milionów złotych.

W firmie, w której się zatrudnił, posługiwał się danymi osobowymi innej osoby.

Funkcjonariusze. zajmujący się sprawą kradzieży przez konwojenta. odzyskali nagranie z zarejestrowanym wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny. Wszystkie osoby. które miały z nim kontakt albo mogą pomóc w jego identyfikacji. proszone są informacje. Można je przekazać pod nr tel. 997 albo poprzez infolinię 61 84 13 111.

Do kradzieży doszło 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu. Dwóch konwojentów weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem porzucone auto znaleziono. Konwojent i pieniądze z samochodu zniknęły. Według szacunków było to prawie 8 mln zł.

Policjanci z KWP w Poznaniu którzy prowadzą śledztwo ustalili, że mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy temu, podając dane osobowe innej osoby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamery bankomatu na poznańskim Grunwaldzie. Na materiale filmowym zarejestrowany jest wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Mężczyzna ma ogolona głowę i charakterystyczny zarost – długą brodę. Możliwe jest, że po kradzieży pieniędzy, po 10 lipca mężczyzna mógł zmienić wygląd.

Z informacji posiadanych przez policjantów wynika, że podejrzany w ostatnich trzech miesiącach mógł wynajmować mieszkania w Łodzi i Poznaniu. Jest także prawdopodobne, że mógł kupować samochód.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób miały styczność z poszukiwanym mężczyzną, policjanci proszą o kontakt. Proszą o informacje także te osoby, które mogą pomóc w jego identyfikacji. Kontakt pod nr telefonu 997 lub 61 84 13 111.

Więcej informacji na stronie internetowej wielkopolskiej Policji