Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-16 18:48:13 przez system

Kukiz w Borzęcinie! – za mikrofonem

Turnieje sportowe, zawody wędkarskie, turniej sołectw, pokazy taneczne i sportowe, wesołe miasteczko i przede wszystkim znakomite koncerty. Tak w skrócie można opisać program tegorocznych Dni Gminy Borzęcin. To już VI edycja tej imprezy, która do Borzęcina ściąga tysiące ludzi z całego regionu.

Mimo, że główne imprezy odbędą się w weekend 25 i 26 lipca, to w Borzęcinie będzie się działo już od poniedziałku, 20 lipca. Tenis ziemny to dyscyplina sportu, która w Polsce ma coraz więcej fanów. w Borzecinie miłośnicy tego sportu będą rywalizować ze sobą w kolejnym już Turnieju tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Wszystkich grających w tenisa oraz kibiców organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 20 lipca o godzinie 10 na korty tenisowe na terenie kompleksu sportowego w Borzęcinie-Borku. Sportowe emocje gwarantowane, a na najlepszych będą czekać świetne nagrody.

Organizatorzy nie zapomnieli o naszym sporcie narodowym jakim jest siatkówka. W wtorek areną sportowych zmagań będzie borzęcki orlik, gdzie odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Małka. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie 21 lipca od godziny 16 na borzęckim orliku. Nie jest to jedyny turniej piłki siatkowej. Dzień później w tej dyscyplinie, tylko że o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka powalczą dziewczęta. Puchar Wójta będzie do zdobycia również w czwartek, 23 lipca.

Turniej piłki nożnej na stadionie sportowym w Borzęcinie – Borku to nieodłączny punkt programu Dni Gminy Borzęcin. Wiekowo przeznaczony jest dla drużyn dzieci i młodzieży, których z roku na rok jest coraz więcej co tylko organizatorów cieszy.
Imprezowym centrum gminy w piątek będzie Przyborów, a dokładnie staw Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej w Brzesku, na którym odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin Czesława Małka. Tego dnia do Przyborowa zjadą się miłośnicy wędkowania z całej okolicy. Impreza ta cieszy się od lat dużym zainteresowaniem i ma swoich stałych uczestników i nie tylko, bowiem pojawiają się wśród uczestników nowe twarze - od młodzieży po wędkarzy z kilkuletnim doświadczeniem. Początek zawodów o godzinie 14.

Sobotni koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą księdza Przemysława Pasternaka – można śmiało powiedzieć – to wydarzenie wyjątkowe na skale województwa, jak nie tej części Polski. Chyba jeszcze na żadnej imprezie plenerowej podczaj jednego koncertu nie zagrało ponad 60 muzyków i zaśpiewało 12 solistów. Będzie to kolejny już występ tej orkiestry w Borzęcinie, gdyż muzycy na dobre zaprzyjaźnili się z gminą i od kilku lat ich koncerty są stały punktem muzycznego lata w tej gminie. Muzycy i znakomici soliści w ramach koncertu plenerowego zatytułowanego „Rock Symphony" zaprezentują największe światowe hity takich artystów, jak Scorpions, Guns N' Roses, U2, Madonny, Lady Gagi, One Repubic, Queen czy Tiny Turner. Te tytuły i nazwiska muzyków mówią same za siebie, a ten koncert będzie wydarzeniem roku, którego nie można pominąć. Zaśpiewają: Juan Carlos Cano, Edyta Krzemień, Michał Gasz, Zofia Nowakowska, Agnieszka Twardowska, Justyna Wenda, Jakub Szyperski, Karol Dziedzic oraz Justyna Janik.
Po koncercie będzie miała miejsce dyskoteka w plenerze.

Margaret i Paweł Kukiz będą muzycznymi gwiazdami drugiego dnia Dni Gminy Borzęcin. Zanim jednak na scenie usłyszymy takie piosenki Jak „Thank you very much" Margaret czy znane zapewne wszystkim Polakom hity Kukiza – „Miasto budzi się" czy „Bo tutaj jest jak jest", na wszystkich przybyłych będzie czekać wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Jak będzie wyglądał drugi dzień VI Dni Gminy Borzęcin?

Arena imprezy – Stadion sportowy w Borzęcinie-Borku - będzie tętnił życiem już od godziny 16.00. Na bocznej scenie zaprezentują się młodzi (i nie tylko) artyści i sportowcy. Pokazy taneczne i sportowe na pewno przypadną wszystkim do gustu. Nie będzie trzeba czekać na muzykę aż do godzin wieczornych, bowiem również na tej scenie zaprezentują się muzycy i zespoły. Oprócz rozrywki dla ducha czekać będzie nrónież coś dla ciała. Bogato wyposażone stoiska gastronomiczne będą serwować najlepsze jedzenie w regionie przez całą imprezę, a obok nich znajdą się również stoiska handlowe i wystawowe. Organizatorzy nie zapomnieli również o szukających mocnych wrażeń. Również i w ten dzień, w Borzęcinie będzie stacjonować jedno z najlepszych wesołych miasteczek w Polsce.

Tuż przed godziną 18 centrum imprezy przeniesie się na główną scenę. To właśnie na niej o godzinie 18 wystąpią muzycy rockowi z Tarnowa. O 19 wystąpi Margaret, a główna gwiazda tegorocznych Dni Gminy Borzęcin, czyli Paweł Kukiz na scenie zaśpiewa o godzinie 21. Wszyscy zapewne znają Margaret – młodą i ambitną gwiazdę muzyki POP, a już na pewno Pawła Kukiza, który na polskiej scenie muzycznej jest obecny od prawie ćwierćwiecza, jednak zawszę warto zrobić sobie „powtórkę" z wiedzy o polskich muzykach.

Całą imprezę zakończy imponujący pokaz sztucznych ogni. Będzie to wielkie show, które na niebie ujrzą mieszkańcy całej gminy, jak nie regionu.