Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-10-26 13:30:43 przez DML

Kultowa knajpa kończy działalność

Kończy się pewna epoka – końcem września zamknięto puby i restauracje przy Dolnych Młynów, w ostatni weekend pożegnaliśmy Bunkier Cafe sąsiadujący z Pl. Szczepańskim. Kultowa kawiarnia zamyka się przez remont Bunkra Sztuki, niemniej jednak to powtórny lockdown przyśpieszył decyzję o zawieszeniu działalności.

Ze względu na prace remontowe zapowiadane już od dawna w Galerii Bunkier Sztuki oraz wprowadzane przez rząd ograniczenia byliśmy zmuszeni podjąć tę ciężką decyzję. Było nam niezmiernie miło cieszyć się Waszą obecnością przez 19 (!) lat naszej działalności. Pozdrawiamy wszystkich, trzymajcie się i do zobaczenia w – miejmy nadzieję – lepszych czasach! – poinformował Bunkier Cafe na swoim Facebooku.

Trudne czasy nastąpiły dla krakowskiej gastronomii. Przypomnijmy, że przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie jedzenie można zamawiać wyłącznie na wynos. Problem, z jakim borykają się krakowskie restauracje, to portale internetowe, które służyły do zamawiania jedzenia od lat. Krakowskie knajpki spotykają się zatem z ogromną konkurencją, która nigdy aż do tej pory nie była tak boleśnie odczuwalna.

Turyści zwiedzający Kraków, studenci i miejscowi, gubiąc się w krakowskich uliczkach nie mieli problemu ze znalezieniem stolika w centrum lub na Kazimierzu – wybór był ogromny. Chcąc zamówić jedzenie poprzez wyszukiwarkę, odsyłani jesteśmy na strony najpopularniejszych serwisów. Trudno w tym gąszczu informacji odnaleźć miejscowe lokale gastronomiczne, niemniej warto poświęcić kilka minut więcej i wspomóc upadające bistra i knajpki.

DML