Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-18 13:46:02 przez system

„Latające czołgi” nad Łososiną

Aeroklub Podhalański im. inst. pil. Leopolda Kwiatkowskiego w Nowym Sączu z siedzibą w Łososinie Dolnej zaprasza mieszkańców Małopolski na Festyn Lotniczy z dużymi pokazami lotniczymi.

Impreza będzie miała miejsce w niedzielę 21 sierpnia na lotnisku w Łososinie Dolnej k. Nowego Sącza. Program pokazów lotniczych jest rzeczywiście imponujący.

Swój udział zapowiedzieli najlepsi piloci akrobacyjni, między innymi Łukasz Czepiela- jedyny polski pilot startujący w wyścigach samolotów akrobacyjnych Red Bull Air Race, zespół akrobacyjny Fire Birds, a także najbardziej na świecie utytułowany mistrz akrobacji szybowcowej Jerzy Makula –kapitan pilot dowodzący załogą lotowskiego Boeinga 787 Dreamliner z odlatującym kilka dni temu z Krakowa do Rzymu Papieżem Franciszkiem.

Będzie desant żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa (słynnych czerwonych beretów), będzie przede wszystkim szeroki udział Sił Powietrznych.

Nad lotniskiem w Łososinie będziemy podziwiać szturmowe śmigłowce Mi-24 w akcji, będzie pokaz pary wielozadaniowych odrzutowców F-16, najwyższe swe umiejętności zademonstruje Zespół Akrobacyjny Sił Powietrznych „Orlik”.

To wszystko już od godz. 12.00 do zachodu słońca. Wcześniej, bo o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej Biskup Andrzej Jeż poświęci sztandar Aeroklubu Podhalańskiego, a o godz. 14.00 w czasie krótkiej przerwy w pokazach odbędzie się uroczystość otwarcia Festynu Lotniczego.

Po zakończonych pokazach wystąpi gwiazda wieczoru- Zespół Piersi, a potem do północy zabawa na dyskotece.

Okazją do tego wydarzenia jest jubileusz 60 lat istnienia Aeroklubu Podhalańskiego, oraz 85 lat szybownictwa na Ziemi Sądeckiej.