Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-10 15:07:47 przez system

Lato z muzyką klasyczną

Już w czerwcu Kraków stanie się jedną z największych scen muzyki klasycznej w Europie! Wszystko za sprawą projektu Theatrum Musicum – wspólnego przedsięwzięcia krakowskich instytucji muzycznych, które tworzą imponujący wielkością festiwal muzyki klasycznej. W ciągu trzech miesięcy w Krakowie odbędzie się blisko sto koncertów i spektakli muzycznych.

– Wakacje to dobry moment, aby w tym luźniejszym rytmie skoncentrować się na ofercie muzyki klasycznej. Krakowskie instytucje muzyczne uznały, że najlepsza formą dotarcia do odbiorców będzie wspólna platforma – Theatrum Musicum. Będzie to pokazanie, że w Krakowie dzieje się niebywale dużo w okresie wakacyjnym – rzeczy niebywale wartościowych i ważnych. Program tegorocznej edycji Theatrum Musicum jest tego najlepszym dowodem – powiedziała podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Theatrum Musicum to zapoczątkowane i koordynowane przez miejską instytucję kultury Capella Cracoviensis proste rozwiązanie systemowe: krakowskie instytucje muzyczne łączą siły i wspólnie tworzą jeden z największych festiwali muzyki klasycznej w Europie, który odbywa się w okresie wakacji. Formuła Theatrum Musicum zapewnia partnerom artystyczną oraz finansową niezależność, natomiast publiczności ułatwia wygodny dostęp do wszystkich ważnych wydarzeń artystycznych, jakie Kraków oferuje miłośnikom muzyki klasycznej w okresie wakacji. Festiwal to także inwestycja w rozwój turystyki kulturalnej, czyli jeden z najważniejszych, nowych przemysłów XXI wieku.

Współorganizatorami i partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Opera Krakowska, Filharmonia Krakowska, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cacovia, Festiwal Muzyki Polskiej, Festiwal Wawel o Zmierzchu, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Festiwal Barbakan, Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Chór i Orkiestra Polskiego Radia.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie: http://theatrummusicum.pl/pl.