Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-28 20:35:46 przez eb

Luty w ICE Kraków

Występy znanych na całym świecie The Royal Moscow Ballet i Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili”, koncert obdarzonej niebanalnym głosem holenderskiej piosenkarki Sharon Kovacs, spektakl inspirowany filmem Paola Genovesego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, walentynkowy koncert o sercowych wzlotach i upadkach, który poprowadzi Szymon Jachimek, czy stand-up energicznego komika Mateusza Sochy specjalizującego się w tzw. storytellingu – to tylko część propozycji na trwający właśnie karnawał.

Co jeszcze?
Luty w ICE Kraków:
4 lutego – The Royal Moscow Ballet „Jezioro łabędzie”
5 lutego – koncert Kovacs
12 lutego – Artur Andrus i jego goście – recital kabaretowy
14 lutego – Koncert Walentynkowy „O miłości pół żartem pół serio”
18 lutego – spektakl „Dobrze się kłamie”
19 lutego – Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”
26 lutego – Kabaret Skeczów Męczących
28 lutego – Stand-up Mateusza Sochy
Szczegółowy opis wydarzeń:
4 lutego, godz. 19.00 – The Royal Moscow Ballet „Jezioro łabędzie”
Piękno tańca i perfekcja ruchu, wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego, zapierające dech w piersiach stroje i scenografia oraz bajkowa opowieść, która wzrusza od pokoleń – tej uczty dla zmysłów nie można przegapić!

The Royal Moscow Ballet swoim tańcem zachwyca na całym świecie. Założony w 1997 roku zespół zjeździł już Europę, Azję, a nawet został pierwszym rosyjskim baletem, który dotarł aż do wschodniej Afryki! Wyjątkowe spektakle tej formacji to rozrywka na najwyższym poziomie, która gromadzi i zachwyca zarówno znawców sztuki baletu, jak i spontanicznie reagujące tłumy, zaś na widowniach zasiadają największe osobistości, celebryci, politycy czy prezydenci państw, które odwiedza zespół.

Organizator: Prestige MJM

Bilety: biletserwis.pl

5 lutego, godz. 19.00 – koncert Kovacs
Sharon Kovacs, ekstrawagancka holenderska piosenkarka o intrygującym głosie, jest tajemniczym zjawiskiem we współczesnej muzyce. Jej debiutancki album „Shades Of Black” z 2015 roku znalazł się na listach przebojów w 36 krajach, wszedł do pierwszej dziesiątki w Niemczech i stał się numerem jeden w ojczyźnie artystki.

Sześćdziesiąt milionów wyświetleń na YouTube, wiele nagród i świetnie przyjętych koncertów na dużych festiwalach oraz występ u boku Robbiego Williamsa – te sukcesy szybko przybliżają Sharon Kovacs do statusu supergwiazdy. Jej drugi album „Cheap Smell” – jeden z najbardziej otwartych, uczciwych i inspirujących albumów solowych dekady – powstał z potrzeby poszukiwania pozytywnej strony życia nawet w najtrudniejszych jego chwilach.

Organizator: Owacja

Bilety: eventim.pl

12 lutego, od godz. 18.00 – Artur Andrus i jego goście – recital kabaretowy
Tego wieczoru usłyszymy znane i wciąż oczekiwane przez publiczność utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej, które wykonają dla Państwa Artur Andrus i jego goście: Joanna Kołaczkowska, Dorota Miśkiewicz i Janusz Radek!

Część utworów usłyszymy w zupełnie nowych aranżacjach, Artur Andrus pojawi się bowiem na scenie w towarzystwie orkiestry smyczkowej pod batutą Andrzeja Borzyma Jr.

Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z gospodarzem wieczoru, nie trzeba przekonywać!

Organizator: LIVE CONCERT

Bilety: ebilet.pl

14 lutego, godz. 19.00 – Koncert Walentynkowy – O miłości pół żartem pół serio
Walentynki to dla jednych okazja do świętowania kwitnącego właśnie uczucia, dla innych pretekst do zjedzenia dodatkowej porcji lodów, a dla nas to kolejny powód, aby zaprosić Państwa do ICE Kraków na wspaniały koncert! Koncert oczywiście o miłości, ale w wydaniu „pół żartem pół serio” – zatem wieczór zapowiada się naprawdę obiecująco…

O sercowych wzlotach i upadkach śpiewać będą znakomici soliści Natalia Rubiś-Krzeszowiak, Krystian Krzeszowiak, Anita Maszczyk, Tomasz Tracz, którzy na scenie wcielą się w najbardziej znanych bohaterów operetek Lehára, Kálmána czy Straussa. A że miłość bywa tematem nieco skomplikowanym, przez jego meandry przeprowadzi Państwa specjalny gość wieczoru. Będzie to znany artysta kabaretowy, improwizator i dramatopisarz Szymon Jachimek.

Operetkowe arie i duety oraz przedwojenne piosenki zabrzmią w niezwykłych aranżacjach zespołu Banaszkiewicz Ensemble.

Organizator: Agencja Artystyczna Pro Musica

Bilety: eventim.pl

18 lutego, godz. 17.30 i 20.15 – spektakl „Dobrze się kłamie”
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, w którym zagrają dla Państwa cenieni polscy aktorzy.

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco „ściemnia”? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

Zwykły wieczór zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym jego przebieg wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. O tym, co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka, przekonamy się już 18 lutego w ICE Kraków.

Organizator: Adria Art

Bilety: biletyna.pl

19 lutego, godz. 19.30 – Narodowy Balet Gruzji „SUKHISHVILI”
Nazywają ich huraganem na scenie i ósmym cudem świata.
Gruziński balet narodowy „Sukhishvili”, czyli zespół składający się z 500 tancerzy i własnej orkiestry, zawita niebawem do Krakowa. Ich niezwykły, zapierający dech w piersiach taniec zawierający elementy sztuki walki i akrobacji oraz dynamiczna, opowiedziana na scenie z niebywałą pasją historia, a także bajecznie kolorowe kostiumy sprawiają, że występ artystów „Sukhishvili” to doskonały show dla całej rodziny.

Organizator: Narodowy Balet Gruzji „SUKHISHVILI”

Bilety: biletnakoncert.com

26 lutego, godz. 17.00 – Kabaret Skeczów Męczących w programie „Polska misja komiczna”
Polska misja komiczna została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy zwykłego Polaka. Bo to, jacy jesteśmy, to „istny kosmos”. Jako że wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże publiczności unieść się ciut nad Ziemię i podczas występu wywoła na widowni śmiech, zdziwienie, a czasem nawet i oburzenie.

Tak właśnie, w lekkim stanie nieważkości, publiczność poczuje, jak dobrze można się bawić i jak rozrywka może wynieść na inną orbitę. To misja komiczna na miarę możliwości Kabaretu Skeczów Męczących!

Organizator: Eskander

Bilety: kabaretowebilety.pl

28 lutego, godz. 18.00 i 21.00 – Stand-up Mateusza Sochy
Mateusz Socha - dynamiczny i energiczny komik, który wyspecjalizował się w tzw. storytellingu. Cechą charakterystyczną jego występów są pełne dygresji i wewnętrznych anegdot, długie i złożone historie, zawsze zamykane sprawnie użytą klamrą.

Socha to artysta niezwykle ekspresyjny, grający w dużej mierze mimiką, odpowiednio rozłożonymi callbackami i gestami. Nieodłącznym elementem jego występów stał się… ręcznik, a publiczność mierzy się z całą paletą wyraziście przedstawionych na scenie emocji.
Organizator: Mateusz Socha

Bilety: kupbilecik.pl

Wszystkie wydarzeniasą realizowane w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

W poniższym kalendarium zaprezentowani wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które są jeszcze bilety. Te o charakterze zamkniętym i te, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.