Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-03 17:12:19 przez system

LVII Lekcja Śpiewania - "Nie masz to jak Pierwsza, nie"

5 sierpnia o godzinie 19.00 na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się koncert z udziałem kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności. Przedmiotem 57 Lekcji Śpiewania zatytułowanej „Nie masz to jak Pierwsza, nie” będą, jak zwykle, pieśni tematycznie związane z rocznicą wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej. Dodatkową atrakcją Lekcji Śpiewania będzie występ laureatów konkursu „Śpiewać każdy może”.

„Śpiewać każdy może” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych, niestety już nieistniejących konkursów piosenki. W Rotundzie od ponad 30 lat, co miesiąc uczestnicy konkursu mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewać na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. „Śpiewać każdy może” dostarczał publiczności rozrywki i prawdziwych emocji, a nierzadko wyłaniał talenty jak: Grzegorz Turnau, Renata Przemyk czy Grzegorz Halama.

W grudniu 2014 r. odbył się ostatni konkurs. Do tej pory, na krakowskiej scenie nie pojawiła się alternatywa dla „Śpiewać każdy może”. Biblioteka Polskiej Piosenki chcąc przypomnieć występy młodych, wyjątkowo zdolnych artystów postanowiła zorganizować koncerty laureatów na scenie Lekcji Śpiewania, 5 sierpnia, o godzinie 16.00 na Małym Rynku.

Podczas ponad godzinnego recitalu laureatów wystąpią m.in. Bartosz Przytuła i Ewa Novel.

Zaplanowano także występ Studentów Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej UJ: https://www.youtube.com/watch?v=nUac6T7mnus#t=33

więcej: www.BibliotekaPiosenki.pl
http://www.bibliotekapiosenki.pl/static:lekcja_spiewania_56

więcej o Lekcji Śpiewania: http://www.bibliotekapiosenki.pl/static:Lekcja_Spiewania

Lekcja Śpiewania to realizacja w praktyce idei społeczeństwa obywatelskiego. To spotkanie mieszkańców, przyjaciół, rodzin i znajomych. Od wielu lat gromadzi tysięczne tłumy, które pojawiają się na krakowskim Rynku z okazji ważnych świąt narodowych. W tym roku poza obchodami Święta Konstytucji 3 Maja poruszymy ważny problem miejski: szpecące mury naszego miasta wulgarne napisy oraz inne bazgroły. Wspólnie z Pogromcami Bazgrołów będziemy zachęcać Krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę królewskiego miasta Krakowa oraz pokrywania "milczeniem farby" aktów wandalizmu.

więcej: www.PogromcyBazgrolow.com