Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-02-25 20:57:13 przez eb

Lwów prosi o pomoc

Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Dary można przywozić codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00.

Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

W miarę możliwości prosimy o oddzielanie lekarstw od środków higienicznych i żywnóści. Ułatwi to segregowanie i przygotowanie odpowiednich paczek.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

Urząd Miasta dziękuje za wszystkie zgłoszenia i chęć pomocy w formie wolontariatu. W razie potrzeby zaangażowania do pomocy wolontariuszy – Miasto będzie informować.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek, 25 lutego. Magazyn znajdujący się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana będzie przyjmować dary codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00. Zbiórka potrwa do odwołania.

Wejście na miejsce zbiórki znajduje się od strony parkingu przy ul. Reymonta. Można tam wjechać bezpłatnie autem. Wjazd oznakowany jest niebieskimi flagami z logo Krakowa. Porządku pilnuje straż miejska.

Więcej informacji o zbiórce można uzyskać pod nr. tel. Urzędu Miasta Krakowa: 12 616 18 79 (w godzinach od 12 do 20) lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

Poza zbiórką organizowaną przez Urząd Miasta Krakowa, do pomocy zgłosiły się:

Polska Akcja Humanitarna
Polski Czerwony Krzyż
Caritas
Nowohuckie Centrum Kultury
Muzeum Krakowa
Teatr Ludowy
Ośrodek Kultury im. C.K Norwida
Fundacja Pomagam
Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
SOS Wioski Dziecięce
Radio Kraków.