Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-12-12 20:28:07 przez system

Małopolska druga w rankingu wypadków

W roku 2017 w województwie małopolskim miało miejsce 3 612 wypadków drogowych. To drugie miejsce w ogólnopolskim zestawieniu, po woj. łodzkim (3 787 wypadków) i przed śląskim (3 502).

Warto wspomnieć o tym zwłaszcza teraz, ponieważ grudzień i początek nowego roku to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża na święta, a zaraz potem rozpoczynają się podróże na zimowe ferie. Policja apeluje, by w tym okresie zachować ostrożność na drodze i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W 2017 roku1, w Polsce z winy kierujących pojazdami miało miejsce 28 359 wypadków. Kierowcy spowodowali w ub. roku aż 86,6% ze wszystkich zdarzeń drogowych. Jedną z ich głównych przyczyn było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Okres jesienno-zimowy to czas, gdy powinniśmy być szczególnie wyczuleni na warunki pogodowe. Często nawierzchnia jest śliska, a za oknem szybko robi się ciemno i trudno zauważyć np. przechodzących pieszych – podkreśla podinsp. Agnieszka Sałkowska z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.