Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-23 13:21:35 przez system

Małopolska Policja potrzebuje ludzi

Każdego roku kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. Od początku 2016 r. przyjęto prawie 300 nowych policjantów. W ostatnim kwartale bieżącego roku dołączy do nich jeszcze 160 kolejnych osób.

Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla tych, którzy chcą w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, mają predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, są zdyscyplinowani i potrafią dochować tajemnicy. Służba w Policji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.

Małopolska Policja stawia na młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.

Poszukiwane są osoby z całego województwa, ale przede wszystkim z południowych rejonów Małopolski - tj. z powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego.

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Równie istotna jest znajomość języków obcych. Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ; jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.