Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-12 23:01:15 przez system

Małopolska Sieć LGD w festiwalowej odsłonie

W najbliższy weekend w Podolanach odbędzie się XIII Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych. Przez dwa dni będą miały miejsce występy wykonawców i zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Nie zabraknie również innych atrakcji. Na niedzielę wiele niespodzianek przygotowała LGD Dolna Raby, która zaprezentuje je na stoisku prowadzonym wspólnie z Małopolską Siecią LGD.

Tegoroczny Festiwal otworzy część pierwsza eliminacji konkursowych. Następnie na scenie wystąpi zespół rockowy Dejm, a po nim słynne Baciary. Ponadto w sobotę uczestnicy będą mogli podziwiać pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Fire-Show, a na koniec bawić się podczas zabawy tanecznej. W niedzielę odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu festiwalowego. Towarzyszyć temu będą liczne konkursy i występy. Wiele z ciekawych atrakcji przygotowała MS LGD wraz z LGD Dolina Raby. Ich stoisko czynne będzie drugiego dnia Festiwalu od godziny 13:00.

Przedstawiciele MS LGD i LGD Dolina Raby będą przede wszystkim zapraszać uczestników do dyskusji o rozwoju regionu oraz zgłaszania swoich pomysłów na zmiany w otoczeniu. Na stoisku wiele niespodzianek będzie czekało na najmłodszych. Dzieci będą mogły rozwiązywać krzyżówki oraz wziąć udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Dodatkowo skorzystają z malowania twarzy, a na specjalnym rulonie papieru narysują, co chciałyby zmienić w swoim otoczeniu. Dorośli swoje inicjatywy zgłoszą do konkursu pt.: „Mam Pomysł”. Polega on na przedstawieniu planów na zmiany w otoczeniu. Chętni zgłoszą swoje koncepcje za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. Dodatkowo uczestnicy Wydarzenia zapoznają się z dotychczas zrealizowanymi projektami programu „Dobre Praktyki”, spośród których zostanie wyłoniony ten najlepszy, przynoszący największe korzyści mieszkańcom.

Celem organizacji stoiska przez MS LGD jest zaprezentowanie, jak w realny sposób może ona pomóc przy realizacji projektów dotyczących zmian w lokalnym środowisku. Jej przedstawiciele chętnie służyć będą pomocą zainteresowanym i odpowiedzą na ich wszystkie pytania. Dzięki temu uczestnicy Wydarzenia przekonają się, że wzięcie spraw w swoje ręce jest możliwe, a przy realizacji ich inicjatyw z pewnością znajdą się osoby skore do pomocy.

Wydarzenie jest skierowane do dzieci i dorosłych, w szczególności z obszaru działalności LGD Dolina Raby, tj. gmin: Biskupice, Gdów, Łapanów, Trzciana, Nowy Wiśnicz, Żegocina.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook.