Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-31 15:08:34 przez system

Małopolska silnie obecna na MSPO

Województwo małopolskie na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego reprezentować będzie 13 przedsiębiorstw. Najbliższa edycja targów odbędzie się od 6 do 9 września w Targach Kielce pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, co roku bije kolejne rekordy. Podczas ostatniej edycji swoją ofertę zaprezentowało w Kielcach 583 wystawców z 30 krajów, a wystawę obejrzało blisko 20 000 zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku statystyki będą równie imponujące. Na chwilę obecną swój udział w wystawie zadeklarowało 609 wystawców z 30 krajów.

Wśród nich swoje produkty z regionu małopolskiego prezentować będą firmy takie jak Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., CSI Computer Systems for Industry, OE Industry, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Sea Engineering, Comarch S.A., Andropol S.A., Instytut Metali Nieżelaznych, Mikanit, EC Test System, Logistech (AI Lab S.C.), Fortec Polska, Wtórplast S.A.

MSPO to największe targi obronne w Polsce oraz jedno z najważniejszych wydarzeń tego sektora w Europie. Udział w nadchodzącej edycji potwierdzili już wystawcy niemal z całego świata, w tym między innymi z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Na liście wystawców znaleźć można między innymi wszystkie firmy zrzeszone z Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Powierzchnia wystawy sięga już ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Silna Polska na MSPO

Po raz pierwszy w Targach Kielcach pojawią się przedstawiciele Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz stoisko Organizacji Proobronnych, zorganizowane przez Biuro ds. Proobronnych. Na wystawie można będzie zobaczyć najnowocześniejsze uzbrojenie i sprzęt, jakim dysponuje wojsko i służby mundurowe. Armię będzie reprezentować niemal 30 jednostek i formacji, dysponujących odrębnymi stoiskami.

Swoje produkty zaprezentuje 300 polskich wystawców. Będą wśród nich spółki takie jak Fabryka Broni Łucznik-Radom, PCO, Huta Stalowa Wola, czy Rosomak S.A., należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która w jest partnerem strategicznym targów MSPO.

Pojawią się też liczne firmy o wysokiej pozycji w branży nie tylko w kraju, ale również za granicą między innymi WB Group, Kenbit czy Grupa Lubawa.

Po pierwsze technologia

Dla wielu z polskich firm MSPO jest już tradycyjnie miejscem premierowych prezentacji najnowszych konstrukcji, prototypów i projektów. Podczas tegorocznej edycji będzie można zobaczyć między innymi 8 śmigłowców, które zaprezentują Airbus, PZL Świdnik, Sikorsky Company i PZL Mielec, TAI oraz Boeing. Jak co roku innowacyjne rozwiązania i systemy dla wszystkich rodzajów wojsk pkaże Polska Grupa Zbrojeniowa.

Miejsce ważnych rozmów

Seminaria, kongresy i konferencje organizowane w czasie Salonu od lat są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W programie MSPO 2016 znajdzie się blisko 40 merytorycznych spotkań. Wśród nich zaplanowano między innymi konferencję organizowaną we współpracy z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych, Sztabem Generalnym Wojska Polskiego oraz wiodącymi firmami branży zbrojeniowej, a także konferencję dotycząca polskiej obronności i Wojska Polskiego.

Ważnym elementem tegorocznego Salonu będzie także kontynuacja spotkań przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego z Sekretarzami i Podsekretarzami Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Skarbu Państwa, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Po raz czwarty odbędzie się konferencja „Biznes z Wojskiem to pewne pieniądze”. Organizatorem wydarzenia są: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Altair, Targi Kielce oraz Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa.