Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-07-07 19:46:25 przez system

Małopolska: wybierz najbardziej niezwykły region

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym wybierzemy m.in. najbardziej niezwykłe zakątki regionu, niespotykanych przewodników oraz miejsca, w których podróżni mogą odpocząć po wędrówkach lub przejażdżkach rowerowych. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski organizowany jest już po raz osiemnasty przez Gazetę Krakowską przy współpracy z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną, Radiem Kraków oraz krakowskim oddziałem Telewizji Polskiej. Ma on na celu wyróżnienie wyjątkowych miejsc i osób, dzięki którym nasze województwo jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce.

Przez najbliższe trzy tygodnie można zgłaszać swoich kandydatów do plebiscytu, którzy na etapie powiatowym będą zmagać się w czterech kategoriach:

Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Smacznie i z Tradycją oraz Małopolska Osobowość Turystyki. Po dwóch laureatów w każdej z kategorii zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego.

Wybrani zostaną także laureaci w kategoriach:

Miejsce Niezwykłe(miejscowość/gmina), Przewodnik Turystyczny (nagroda im. dra Mieczysława Orłowicza), W gościnie (ośrodki wypoczynkowe) oraz Chata z klimatem (obiekty agroturystyczne).

O tym kto zwycięży zdecydują głosy czytelników Gazety Krakowskiej oraz kapituły plebiscytowej. W jej skład wchodzą m.in. marszałek Jacek Krupa (przewodniczący kapituły) oraz Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego (wiceprzewodniczący kapituły).

Na laureatów plebiscytu czekają nagrody rzeczowe, dyplomy, statuetki, a także nagrody finansowe. Miejscowość lub gmina, która zwycięży w kategorii Miejsce Niezwykłe może liczyć na nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego wysokości 50 000 zł. Z kolei po 5 000 zł czeka na najlepszych w kategoriach Małopolska Osobowość Turystyki (nagroda Małopolskiej Organizacji Turystycznej) oraz Przewodnik Turystyczny (nagroda im. dra Mieczysława Orłowicza).

Regulamin konkursu TUTAJ