Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-23 12:29:43 przez system

Małopolski Festiwal Smaku zagości w Tarnowie

Boczek grillowany na chrupko podawany z konfiturą z czerwonej cebuli z suską sechlońską i lekko pikantnym musem z jabłek łąckich lub karp zatorski z piernikiem oraz kaszą gryczaną po królewsku – to tylko niektóre przysmaki, jakie czekać będą na mieszkańców Tarnowa i okolic przy okazji wizyty w tym mieście Małopolskiego Festiwalu Smaku – „Zjedz na polu”. Początek festiwalu w najbliższą niedzielę, 25 września w samo południe na tarnowskim rynku.

Po Krakowie, Skawinie, Miechowie, Nowym Targu i Krzeszowicach foodtrucki zawitają do Tarnowa, aby zaprezentować mieszkańcom i gościom dania światowej kuchni oparte na małopolskich produktach tradycyjnych i regionalnych. Dodatkowo, dzięki specjalnie przygotowanej ciężarówce-kuchni odwiedzający zobaczą pokazy gotowania w wykonaniu znakomitego kucharza Sebastiana Schroma i eksperta kulinarnego Jerzego Poznańskiego. Będą też mogli zaopatrzyć się w regionalne przysmaki, dzięki bogatej ofercie przygotowanej przez lokalnych producentów.

Oprócz kulinarnych wrażeń dla uczestników przygotowano wiele dodatkowych atrakcji, w tym międzymiastową rywalizację na największą liczbę przejechanych kilometrów na rowerach tandemowych. Dla najmłodszych przygotowano specjalne festiwalowe przedszkole, a starsi będą mogli spróbować swoich sił w grach sprawnościowych. Całość uświetni koncert zespołu Hatbreakers i pokaz filmu „Ugotowany” w ramach wieczornego kina letniego.

Małopolski Festiwal Smaku wspierają Partnerzy – Makro Cash and Carry Polska ufundowało produkty do pokazów kulinarnych, natomiast Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA – vouchery.

Program:
12:00 Rozpoczęcie Małopolskiego Festiwalu Smaku - Zjedz na Polu w Tarnowie
12:30 - 13:30 Pokaz gotowania – prowadzi Jerzy Poznański
13:30 - 14:30 Występ zespołu Hatbreakers - część I
14:30 - 15:00 Konkursy na scenie
15:00 - 16:00 Pokaz gotowania - prowadzi Jerzy Poznański
16:00 - 16:45 Występ zespołu Hatbreakers - cześć II
16:45 - 17:30 Pokaz gotowania – prowadzi Sebastian Schrom
17:30 - 17:45 Konkursy na scenie
17.45 - 18.45 Występ zespołu Hatbreakers - część III
19:00 - Wieczorne kino plenerowe – projekcja filmu „Ugotowany”

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku - Zjedz na Polu odbędą się:
- w Wadowicach – 2 października,
- w Krakowie – w dniach 15-16 października, w Hotelu Forum Przestrzenie jako wydarzenie towarzyszące Najedzonym Fest, organizowane pod nazwą „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.