Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-06-13 20:13:42 przez system

Małopolski Festiwal Taneczno-Musicalowy

Już w najbliższą niedziele prawdziwe święto taneczne w Krakowie. 16 czerwca na TauronArenie w Krakowie (Mała Hala) odbędzie się Małopolski Festiwal Taneczno-Musicalowy, Jest toprojekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Będzie to finał trwających od 16 kwietnia bieżącego roku warsztatów tanecznych, wktórych uczestniczyli tancerze z całej Małopolski. Odbywające się przez dwa miesiącezajęcia warsztatowe pozwoliły przygotować nam podstawy do stworzenia spektaklu, który będzie jednym z głównych punktów Festiwalu.

Celem wydarzenia jestwielopokoleniowa integracja tancerzy oraz zapewnienie rodzinom ciekawej i aktywnejformy spędzania czasu. Chcemy również w wyjątkowy sposób, bo poprzez taniec i pokazmody opowiedzieć historię miasta Krakowa.

Tancerze pochodzący tancerze pochodzący z Bochni, Myślenic, Krakowa, Jordanowa, Tarnowa oraz Kalwarii, spotkają się na jednej scenie z tancerzami Agencji Tanecznej JDC, akrobatami i cyrkowcami, którzywystępowali dla słynnego Cirque du Soleil. Poza wspomnianym już autorskim spektaklem „Alice in Cracowland” zaprezentujemy “Współczesną opowieść o Lajkoniku”. Oprócz tego zgromadzoną publiczność czekają pokazy tancerzy znanych z programów „You Can Dance” oraz „Got to Dance”, a także wyjątkowe, multiwizualne, holograficzne showakrobatyczne z wykorzystaniem mappingu oraz najnowszej technologii świetlnej.