Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-21 15:10:54 przez system

Margaret i Bracia na Myślenickim Festiwalu Lata

Zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Tym razem na Myślenickim Festiwalu Lata, który odbędzie się w pierwszy weekend lipca, gościć będzie Letnia Scena Eski. Jako główne gwiazdy wystąpią Margaret (na zdjęciu) i Bracia. Nie zabraknie również myślenickich brzmień, atrakcji dla dzieci i wielu imprez towarzyszących - sportowych i kulturalnych.

2 lipca świętowanie rozpocznie się w popołudnie atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy i popisy karaoke. Następnie sceną zawładnie taniec. Wystąpią reprezentanci JDC Agency trenujący pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta oraz cheerleaderki z Akademii Tańca Fitness Lady Fitness. Jej uczestniczki biorą udział w pokazach oraz konkurach. Swoje popisy wykonają także srebrne i brązowe medalistki Mistrzostw Polski oraz uczestniczki eliminacji do Mistrzostw Europy.

Muzyczną część sobotniej imprezy rozpocznie koncert zespołu Perła Band, który wykona covery znanych przebojów w ciekawych aranżacjach. Przed głównym koncertem na scenę Myślenickiego Festiwalu Lata wkroczy "Letnia scena Eski", pojawią się znani z radia prezenterzy, a zaraz po nich o 21:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Margaret. Tradycyjnie ten dzień zakończy dyskoteka, która potrwa do godz. 1:00 w nocy.

3 lipca - niedziela również rozpocznie się zabawami dla dzieci i interaktywnym przedstawieniem pt. "Witajcie w naszej bajce". W tym dniu na scenie wystąpią myśleniccy reprezentanci różnorodnych stylów muzycznych. Anafora - zespół działający przy Gimnazjum przy 1 w ramach Myślenickiej Akademii Talentów. Zespół wykona covery popowo-soulowych utworów. Dixi Band w nowym rozszerzonym składzie zabierze nas w podróż w czasie do początków XX wieku w rejony Nowego Yorku i Chicago. Natomiast w rockowe brzmienia głównej gwiazdy wieczoru czyli zespołu Bracia - wprowadzi nas zespół Echo - który aktywnie działa na lokalnej scenie rockowej od października 2013r. Nie zabraknie również tańca - tym razem wszystkich porwie zumba. Tradycyjnie imprezę zakończy plenerowa dyskoteka.

Tradycyjnie poza wydarzeniami na głównej scenie na plaży trawiastej na terenie miasta odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Amatorzy sportu będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym oraz turnieju badmintona na kortach na Zarabiu. Po raz drugi na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 na Zarabiu w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata odbędzie się otwarty turniej siatkówki. Na strzelnicy - turniej strzelecki, a na Rabie zawody muchowe.

Już w czwartkowy wieczór w Bibliotece Miejskiej przy ul. Mickiewicza odbędzie się wystawa "Myślenice w rysunkach" z lat 1994-1998 autorstwa Ewy Filek. W piątek poprzedzający wydarzenia na głównej scenie - Muzeum regionalne Dom Grecki zaprosi nas na wystawę fotografii Andrzeja Szymury - "Ścieżkami wspomnień" na której zobaczymy zdjęcia z lat 1939 - 45. Będzie również okazja spotkać samego autora. Odbędzie się również wernisaż wystawy malarstwa Joanny Fikas - "Ukryte dźwięki" oraz koncert kwintetu - "Z harfą w tle"

Na scenie w parku Jordana wystąpią zespoły niemal z dwóch różnych biegunów świata muzyki. Jako pierwszy delikatnymi i pełnymi ciepła piosenkami w wędrówkę po najpiękniejszych miejscach gór zabierze uczestników zespół "Zielony szlak". Następnie formacja Vorbire Maestra przeniesie w inne zakątki świata dzięki elementom folkloru bałkańskiego, zabarwionych muzyką klezmerską, rumuńską, cygańską, karpacką, macedońską czy bułgarską.

Piątkowy wieczór zakończy się na plaży trawiastej "Letnim Kinem Plenerowym". Tym razem pod hasłem "Polska komedia wczoraj i dziś" wyświetlona zostanie kultowa produkcja "Poszukiwany, poszukiwana" oraz film z 2014 roku - "Wkręceni".