Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-14 15:51:30 przez system

Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Brzeska

W niedzielę 11 października ulicami Brzeska przeszedł VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz był częścią obchodów Dnia Papieskiego w diecezji tarnowskiej, a rozpoczął się o godz. 11.30 od eucharystii celebrowanej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przez ks. biskupa Władysława Bobowskiego.

Po mszy, księża, samorządowcy, rodziny z diecezji wraz z mieszkańcami Brzeska przeszli ulicami miasta na Plac Kazimierza Wielkiego. Uczestnicy, mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, a było ich ponad dwa tysiące, wspaniale prezentowali się podczas marszu. Poczty sztandarowe, biało-czerwone flagi , transparenty z nazwami miejscowości, kolorowe balony powiewały nad maszerującymi rodzinami .

Od 14.00 na Placu Kazimierza Wielkiego występowała schola „Ziarenka nadziei” , która zachwyciła zgromadzoną publiczność. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani bigosem i gorącą herbatą ufundowanymi przez brzeskie parafie i samorząd gminny, a przygotowane przez restaurację Galicyjska państwa Anny i Kazimierza Kuralów. W godzinach popołudniowych w RCKB wystawiony został spektakl pt. „Przed sklepem jubilera”, który zgromadził nadkomplet publiczności.

Jak mówi ks. Józef Drabik, współorganizator marszu - była to manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Natomiast rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim to miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość.