Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-07 16:46:00 przez system

Marsz Jamników

W niedzielę, 13 września Marsz Jamników Radia Kraków już po raz 21. przemaszeruje krakowskimi ulicami. Właściciele i miłośnicy jamników spotkają się pod Barbakanem i w samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, przy dźwiękach orkiestry Wieniawa wyruszą spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

W tym roku wśród uczestników pochodu jurorzy Radia Kraków czujnie wypatrywać będą duetów doskonałych, a pięć najdoskonalszych, wybranych podczas marszu, zawalczy na scenie pod Ratuszem o nagrody i zaszczytny tytuł człowieczo – jamniczej „PARY IDEALNEJ”. A że Marsz Jamników Radia Kraków to marsz wyjątkowy i inny niż wszystkie inne marsze na świecie, w tym roku do jamniczej zabawy włączy się również telewizja BBC, której ekipa nie tylko weźmie udział w marszu, ale też na scenie pod Ratuszem przeprowadzi specjalnie przygotowane jamnicze konkursy.

Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, Radio Kraków na „Marsz Jamników” przygotowało także liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli. Na płycie Rynku Głównego, po obu stronach sceny rozstawionych zostanie 10 stoisk, na których będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 14.30. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy, petsitter i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można zaczipować psa oraz zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz Jamników jest także okazją, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Stąd, jak co roku, obecność na marszu „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Radio Kraków i Miasto Kraków zapraszają 13 września pod Barbakan i na Rynek Główny w Krakowie.

Scenariusz Marszu Jamników 2015
Godz. 11:45: Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu
Godz. 12:00: Rozpoczęcie pochodu
Godz.12:30: Przybycie pochodu na Rynek Główny, konkurs na PARĘ IDEALNĄ (scena pod Ratuszem)
Godz. 13.45: Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród
Godz. 14.00: Zakończenie oficjalnej części imprezy

Dodatkowe atrakcje (godz. 10.00-14.30): stoiska eksperckie na Rynku Głównym - bezpłatne konsultacje, porady (dla właścicieli) i usługi (dla psów).