Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-25 17:07:32 przez system

Marsz szcześliwych psów

W maju 2010 roku bulwary zalała Wisła, krakowianie odpowiedzieli wtedy od razu na apel Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i wszystkie psy oraz koty ze Schroniska (któremu groziło zalanie) znalazły bezpieczne schronienie. W tym roku Schronisko również apeluje - ale tym razem o liczne przybycie w sobotę, 27 czerwca na Marsz Azylanta - niech bulwary zaleje tłum ludzi z adoptowanymi szczęśliwymi zwierzakami! Honorowy patronat nad Marszem Azylanta objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wspólnym spotkaniem chce podziękować mieszkańcom nie tylko za pomoc w czasie powodzi, ale i za każdy dom dla swoich podopiecznych, za każdą adopcję i pomoc jaką otrzymują bezdomne zwierzęta.

Organizatorzy marszu chcą także przekonać wszystkich, że przygarnięte zwierzaki nie są w niczym gorsze od tych kupionych.

Marsz wyruszy o godz. 11.00 z Bulwaru Czerwieńskiego, przy Moście Dębnickim, a następnie przejdzie bulwarami pod pomnik Psa Dżoka, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. W programie: wybory Psiego Króla i Królowej, pokaz psów ze Schroniska, psie zawody sportowe, mały tor agility, pokaz z wyszkolonym psem towarzyszącym osobie niewidomej, bezpłatne chipowanie, nieodpłatne porady: dotyczące pielęgnacji psów i kotów, kącik 'Psiego Spryciarza', konsultacje psiego i kociego behawiorysty.