Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-31 09:33:02 przez system

Memento Vitae w Rakowicach

1 listopada o godz. 19.00 Biblioteka Polskiej Piosenki we współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Krakowie organizuje Memento Vitae – koncert bez oklasków, który odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim i w swej wymowie ma być apoteozą życia w obliczu śmierci.

Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wyjątkowi wokaliści, m.in. Basia Stępniak-Wilk, Karolina Leszko, Przemysław Branny i Bartłomiej Przytuła oraz instrumentaliści, m. in. kwartet smyczkowy Fusion Strings. Repertuar koncertu/spektaklu stanowią polskie piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatają się z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.

Realizację projektu dyrektor Waldemar Domański planował od wielu lat, jednak dopiero w 2015 roku pojawiły się możliwości zorganizowania tego wydarzenia.

- Chcemy tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnice pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych - powiedział inicjator koncertu.

Foto: Karolina Kurek