Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-14 15:10:36 przez system

MetLife Tour – Kocham Rowerek 2015

16 maja rozpocznie się jedna z największych w Polsce imprez rowerowych dla dzieci - „MetLife Tour – Kocham Rowerek 2015”. Wyścigi rowerkowe organizowane są przez firmę All In Group, natomiast MetLife jest sponsorem tytularnym tego wydarzenia.

Wyścigi rowerkowe „MetLife Tour – Kocham Rowerek” to impreza plenerowa w formie rodzinnego pikniku, która odbędzie się w 12 polskich miastach w okresie od 16 maja do 21 czerwca 2015 r.

„MetLife Tour – Kocham Rowerek” to świetna okazja do zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Celem cyklu imprez jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa jazdy na rowerze wśród najmłodszych. MetLife zadba o bezpieczeństwo i rozrywkę uczestników imprezy. Każde dziecko otrzyma od firmy opaski oraz naklejki odblaskowe, a także plasterki ze Snoopym przydatne w razie drobnych urazów. W namiocie MetLife odbędą się konkursy i animacje dla dzieci. Będzie możliwość zagrania w grę memory ze Snoopym, ambasadorem marki MetLife i postaciami z komiksu Fistaszki. Dla najmłodszym będzie przygotowany kącik z kolorowankami. Amatorzy rowerków będą również mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy podczas kursu prowadzonego przez ratownika medycznego. W specjalnym miasteczku rowerowym, policja będzie uczyła najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci dowiedzą się o konieczności stosowania kamizelek odblaskowych i kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze.

- Troska o bezpieczeństwo dzieci to jedna z wielu wartości, jakimi kieruje się MetLife w swojej działalności. Dowodem na to jest jeden z naszych produktów – Bezpieczne Dziecko – czyli kompleksowe ubezpieczenie dla dzieci stworzone wspólnie z rodzicami. Dlatego też wspieramy inicjatywę „MetLife Tour – Kocham Rowerek 2015”. Cieszymy się, że możemy zadbać o bezpieczeństwo młodych amatorów rowerków i dostarczyć im dodatkowych atrakcji. Nie zabraknie również Snoopy’ego – ambasadora marki MetLife, który będzie rozdawał dzieciom balony i jabłka - mówi Izabela Ptaszyńska Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji MetLife w Polsce.

Organizatorzy przewidują, że w każdym z 12 wyścigów udział weźmie około 5,5 tysiąca dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Uczestnicy zostaną podzieleni na osiem kategorii wiekowych. Zwieńczeniem wyścigu będzie uroczyste wręczenie nagród młodym zawodnikom. Każdy uczestnik stanie na podium, otrzyma dyplom oraz upominek, bez względu na zajęte miejsce.

Tegoroczna edycja wyścigów rowerkowych MetLife Tour – Kocham Rowerek odbędzie się w 12 miastach Polski. W Krakowie miłośnicy rowerów spotkają się 14 czerwca przy ul. Podwale 11.