Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-03 22:30:40 przez system

Miasteczko Modlitewne 2016

Tegoroczne Miasteczko Modlitewne będzie miało formę trzydniowego dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

24 września minie dokładne 2 miesiące od największego święta młodzieży, jakie miało kiedykolwiek miejsce na polskiej ziemi. To najlepsza okazja by – gdy opadły już nieco emocje - podziękować Bogu za dar lipcowych rekolekcji. Właśnie dlatego, w ostatnią sobotę września, młodzież zgromadzi się na Dziękczynieniu za Światowe Dni Młodzieży nie gdzie indziej, jak u patronki diecezjalnych przygotowań – u błogosławionej Karoliny w Zabawie.

W spotkaniu młodych nie zabraknie elementów, do których uczestnicy Synajów zdążyli się przyzwyczaić – Msza Święta, Uwielbienie i zabawa w czasie koncertu. Czymś, co z pewnością wyróżni to wydarzenie, będzie Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny, na którą każdego 18. dnia miesiąca zjeżdża kilka tysięcy ludzi z całej Polski i katecheza pod słynną gruszą. Zgłoszenia trwają do 20 września u Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży.

Dziękczynienie jest również częścią tegorocznego Miasteczka Modlitewnego, które z racji ŚDM z przełomu lipca i sierpnia zostało przesunięte na termin 23-25 września. Hasło tegorocznego spotkania nie mogło być inne niż „Szczęśliwi miłosierdziem”. Organizatorzy tego 3-dniowego wydarzenia będą wraz z animatorami szczególnymi gospodarzami dziękczynienia. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy Miasteczka Modlitewnego dostępny jest na stronie www.miasteczkomodlitewne.pl do 20 września.

Koszt tegorocznego spotkania wynosi 20 złotych, w ramach którego organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy nocować będą w namiotach, rozłożonych na terenie przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, bądź w szkole.