Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-15 14:40:29 przez system

Międzynarodowe Cyrkowe Show w Krakowie

W dniach 18-19 lipca na Rynku Głównym w Krakowie oraz w Nowej Hucie odbędzie się finał projektu Cyrk Do 3 Potęgi z udziałem młodych cyrkowców z Francji, Niemiec i Polski, którzy zaprezentują Międzynarodowe Cyrkowe Show.

W terminie 12-21 lipca w Polsce spotkają się młodzi pasjonaci cyrku z trzech europejskich krajów, by razem spędzić czas, wymienić się doświadczeniami z dziedziny sztuki cyrkowej i wspólnie przemówić w Krakowie językiem cyrku. Podczas dziesięciodniowego pobytu międzynarodowej grupy cyrkowej w Krakowie zostanie zorganizowanych sześć warsztatów cyrkowych m.in. jazdy na monocyklu, rozwijania umiejętności żonglerskich i akrobatycznych, clownady.

10 dni wspólnej pracy warsztatowej stanie się okazją do przygotowania międzynarodowego show cyrkowego, które zostanie zaprezentowane mieszkańcom i turystom Krakowa. Międzynarodowa grupa 40 dziecięcych artystów cyrkowych wystąpi 18 lipca o godz. 16.30 na Rynku Głównym w Krakowie (przy Sukiennicach od strony kościoła św. Wojciecha) oraz 19 lipca o 16.30 w Nowej Hucie, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14, os. Dywizjonu 303 nr 66 podczas niecodziennej imprezy Festiwal gier podwórkowych i zabaw cyrkowych.

Projekt Międzynarodowej Wymiany Młodych Cyrkowców jest szóstym etapem współpracy pomiędzy zaangażowanymi partnerami. Od 2010 r. młodzi, utalentowani i stawiający w swoich działaniach na formułę nowego cyrku spotykają się kolejno w każdym państwie partnera, aby pracować warsztatowo, tworzyć wspólne show i zarażać cyrkiem gdzie i kogo się da. Tym razem przyszedł czas na Kraków – przyjdźcie, zobaczcie i bawcie się.