Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-25 15:16:38 przez system

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Ruszyły zapisy do XXII edycji jednego z największych kolędowych przeglądów w Europie – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Eliminacje odbędą się w 38 rejonach na terenie Polski oraz za naszą wschodnią granicą. Na terenie województwa małopolskiego eliminacje odbędą się w Krakowie (od 11 do 12 grudnia), Olkuszu (9 grudnia), Tuchowie (17 grudnia) oraz Wadowicach (19 grudnia).

W ubiegłorocznych eliminacjach w całej Polsce udział wzięło blisko 1800 solistów i grup.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Do eliminacji zaproszeni są wszyscy, którzy ukończyli 6 lat i chcą podzielić się własną interpretacją kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia). Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia.

Festiwal zwieńczy 17 stycznia Koncert Galowy, który będzie można oglądać także na żywo w Internecie.

  1. edycja wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W związku z tym jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiesława Delimata z Krakowa, przyznawać będzie szczególną nagrodę za najlepsze wykonanie kolędy zagranicznej. "Liczymy, że zmobilizuje to do poszukiwań kolęd z całego świata! Taki właśnie międzynarodowy wymiar przypominający o Światowych Dniach Młodzieży będzie mieć także Koncert Galowy, przybliżający świąteczne tradycje z różnych kontynentów" – zapowiadają organizatorzy.

Szczegółowe informacje, możliwość zapisu i regulamin dostępne są na stronie: www.mfkip.pl