Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-04 17:04:46 przez system

Milion pasażerów w Kraków Airport

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono 1 174 506 pasażerów, to prawie 113 tysięcy więcej niż w 2014 roku. W kwietniu na krakowskim lotnisku padł również kolejny miesięczny rekord.

W ubiegłym miesiącu w Kraków Airport obsłużono 350 113 pasażerów, o 10% więcej w stosunku do kwietnia 2014 r. To najlepszy kwiecień w historii lotniska.

W kwietniu odnotowano też więcej niż przed rokiem operacji lotniczych. Było ich 3 000, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż w 2014 r. Największe wzrosty bezwzględne wśród przewoźników regularnych odnotowały linie Ryanair, Lufthansa oraz Norwegian. Świetnie radzą sobie połączenia, których w kwietniu ubiegłego roku nie było, czyli Bruksela, Lyon, Hamburg (od 3 do 4 tysięcy pasażerów).

– Początek sezonu letniego był bardzo udany. Utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu, notując w kolejnym miesiącu wynik lepszy o 10% niż rok wcześniej – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – W maju liczymy na kolejny dobry wynik. Pierwsze rejsy nowych przewoźników – SWISS i British Airways – cieszyły się dużym powodzeniem, a przed nami jeszcze inauguracja lotów do Amsterdamu z KLM – dodaje Jan Pamuła.

W kwietniu nowym połączeniem w rozkładzie regularnym był Lyon, który wszedł do całorocznej oferty linii easyJet. Z połączenia do/z Lyonu w pierwszym pełnym miesiącu jego funkcjonowania skorzystało ponad 3,5 tysiąca pasażerów.