Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-09 22:26:49 przez system

Minister zdrowia w brzeskim szpitalu

W piątek 9 września na zaproszenie brzeskiej posłanki PiS Józefy Szczurek-Żelazko, która jednocześnie sprawuje funkcję dyrektora tamtejszego szpitala, z wizytą w nim przebywał minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł.

Minister potraktował wizytę do przybliżenia założeń w zmianach funkcjonowania służby zdrowia, które mają nastąpić od 1 stycznia 2017 r. najważniejsza z nich to likwidacja Narodowego Fundusz Zdrowia, które kompetencje przejma poszczególni wojewodowie. Oznacza to, że finansowanie służby zdrowia przejmie w całości państwo. Inna zmiana to rozciągnięcie podstawowej, bezpłatnej opieki medycznej na wszystkich Polaków, a nie tylko tych ubezpieczonych.

Minister tłumaczył, że przybył do Brzeska, gdyż chce poznać opinie różnych środowisk na temat proponowanych zmian z funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia, a brzeski szpital wybrał dodatkowo z tego powodu, gdyż jako jeden z nielicznych szpitali w Polsce nie jest zadłużony, jest więc przykładem dobrego zarządzania.

Z obecnym podczas wizyty wicewojewodą małopolskim Józefem Gawronem (jeszcze niedawno wicedyrektorem w tym szpitalu) i starostą brzeskim Andrzejem Potępą omawiano także sprawę remontu bloku operacyjnego brzeskiej placówki.