Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-10 19:14:16 przez system

Miłośnicy frisbee zjeżdżają do Krakowa

Tego lata w Krakowie będziemy gościć zawodników frisbee z całej Polski, którzy będą rywalizować o zwycięstwo w turnieju. III Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee w formule Open/ Women odbędą się w dniach 15-16 sierpnia. Jest to jedno z największych wydarzeń w tej dziedzinie na terenie kraju.

W rozgrywkach zmierzy się aż 18 drużyn, czyli około 250 zawodników. Ultimate to emocjonująca, bezkontaktowa gra zespołowa, uprawiana przez tysiące ludzi na całym świecie. Jest połączeniem takich dyscyplin jak piłka nożna, koszykówka, rugby czy piłka ręczna. Do gry używa się plastikowego latającego dysku. Bardzo duży nacisk kładzie się na zasady fair play. Dlatego w ulitmate nie ma sędziów. Zawodnicy sami pilnują przestrzegania reguł gry. Co więcej, po każdym turnieju przyznawana jest nagroda Spirit of the game. Zawodnicy sami wybierają drużynę, która wykazała się najlepszą znajomością zasad oraz poszanowaniem przeciwników. Przez to ultimate jest sportem, w którym uczciwość i honor mają ogromne znaczenie i co najważniejsze, są bezwzględnie przestrzegane.

Ulitmate jest stosunkowo nową dyscypliną. Datę pierwszego rozegranego meczu notuje się na 1968 rok. Kilka lat później został rozegrany pierwszy turniej, w którym wzięło udział 8 drużyn. Do Krakowa ultimate dotarło 7 lat temu. Z hobbystów, rekreacyjnie rzucających dyskiem na krakowskich błoniach, powstała profesjonalna drużyna- KrakUF. Od 2009 roku drużyna zagrała na wielu turniejach w Polsce, Niemczech, Czechach czy Węgrzech.

Zmagania zawodników z całej Polski będzie można zobaczyć na boiskach Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6. Sobotnie mecze zaplanowane są na godziny 9:00-18:00, natomiast niedzielne na 9:00-16:00. Ostatniego dnia zaplanowano uroczyste zamknięcie turnieju, wraz z przyznaniem nagród dla zwycięzców.

Wstęp na trybuny jest bezpłatny.