Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-09-13 20:07:54 przez eb

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. W niedzielę, 13 września, Polacy rozegrali z Ukrainą mecz otwarcia. Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 3:0. W polskiej kadrze znalazło się 13 ampfutbolistów reprezentujących trzy kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.

– Reprezentacja Polski jest stawiana – obok Turcji, Anglii i Rosji – w gronie faworytów Mistrzostw Europy. Każdy śni o tym, aby 19 września mieć na szyi medal. W naszym przypadku to nie są marzenia bezpodstawne. Od lat ciężko pracujemy i dajemy z siebie wszystko, żeby je zrealizować, a teraz liczymy jeszcze na pomoc kibiców ­– mówi Krystian Kapłon, piłkarz reprezentacji Polski, półfinalistów mistrzostw świata i medalistów mistrzostw Europy.

– Medal Euro, najlepiej złoty, to jest nasze marzenie i o to będziemy walczyć. Czy będę znowu królem strzelców? Nie mam pojęcia, ale najważniejsze jest to, aby drużyna wygrywała – dodaje Bartosz Łastowski, najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego Euro.

Jedno jest pewne. Fani, którzy pojawią się na trybunach, nie będą zawiedzeni poziomem, zaangażowaniem i walką do końca piłkarzy 14 reprezentacji, którzy przyjadą do Krakowa spełnić swoje marzenia.

Ambasadorem ampfutbolowego EURO jest Robert Lewandowski.

– Kiedy pojawił się pomysł, by wspomagać drużynę amfutbolu, to zaangażowałem się w tę ideę, a gdy pierwszy raz zobaczyłem chłopaków na boisku, to natychmiast skradli moje serce. Pokazują, że niezależnie od tego, jakie przeciwności losu mogą spotkać w życiu każdego z nas, to nigdy nie można się poddawać, ale warto wierzyć w swoje marzenia – mówi kapitan reprezentacji Polski.

Aby zawalczyć o medal Polacy muszą wyjść z grupy i zagrać w ćwierćfinale. Rozegrają kolejno mecze z:
Ukrainą – 12 września, godz. 18.00, stadion Cracovii,
Izraelem – 14 września, godz. 18.00, stadion Prądniczanki. Hiszpanią – 15 września, godz. 18.00, stadion Prądniczanki.

– Na meczach na Garbarni bramy będą zwyczajnie otwarte, a jeżeli chodzi o spotkania na stadionach Cracovii i Prądniczanki, przygotowaliśmy specjalne darmowe wejściówki, które będą do odebrania w kasach przy stadionach bezpośrednio przed meczami. Ich ilość jest ograniczona, w zależności od pojemności obu stadionów – wyjaśnia prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak.

foto: Bogusław Świerzowski