Kategoria: Region
Utworzono: 2019-07-29 18:12:47 przez system

Mistrzowie w lataniu precyzyjnym u Jacka Majchrowskiego

W hiszpańskim mieście Castellon od 10 do 16 czerwca rozegrane zostały XXIV Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Całe podium w tej widowiskowej dyscyplinie zajęli Polacy: mistrzem świata został Michał Wieczorek (z Aeroklubu Krakowskiego), tytuł wicemistrza zdobył Krzysztof Wieczorek (również z Aeroklubu Krakowskiego), a drugim wicemistrzem świata został Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski). Polacy zdobyli pierwsze miejsce również w klasyfikacji drużynowej.
W konkurencji lądowania mistrzem świata został Jerzy Markiewicz z Aeroklubu Krakowskiego. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Marcin Chrząszcz, który uplasował się na ósmej pozycji. Łącznie Polacy zdobyli w Hiszpanii sześć medali - cztery złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Dziś z laureatami - Michałem Wieczorkiem, Jerzym Markiewiczem i Krzysztofem Orsicz - Kopta spotkał się prezyden Krakowa, Jacek Majchrowski. Zlozył im gratulacje i wręczył upominki.
Foto: Bogusław Świerzowski
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.