Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-25 10:46:24 przez system

Mistrzowskie lodowisko na urodziny Tauron Areny Kraków

Zbliżają się pierwsze urodziny Tauron Areny Kraków. Z tej okazji już od czwartku 7 maja wszyscy chętni będą mogli jeździć po lodzie, na którym obecnie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w hokeju.

Lodowisko w Tauron Arenie Kraków będzie czynne od 7 maja (czwartek) do 24 maja (niedziela) w godzinach: 8:30–22:30 (ostatnie wejście godz. 21:30). Po każdej godzinie będą przeprowadzane półgodzinne przerwy techniczne, związane z konserwacją lodowiska.

Amatorzy jazdy na łyżwach będą korzystali z lodowiska, na którym obecnie rywalizują reprezentacje z Ukrainy, Kazachstanu, Japonii, Węgier, Włoch i oczywiście Polski podczas Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A. Po zakończeniu mistrzostw lodowisko zostanie przykryte specjalną podłogą. W dniach 1-2 maja (piątek, sobota) w Tauron Arenie Kraków odbędzie się Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski, Egiptu, Brazylii i Rumunii. Po turnieju lodowisko ponownie zostanie odsłonięte i udostępnione mieszkańcom Krakowa.
Urodzinowe lodowisko w Tauron Arenie Kraków – co warto wiedzieć:
Ceny biletów :
- bilet dla grup zorganizowanych przez przedszkola i szkoły (powyżej 10 osób): 2 zł od osoby;
- bilety ulgowy dla osób do 18 roku życia – 5 zł od osoby;
- bilety normalny – 10 zł od osoby;
- bilety dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny – 2 zł od osoby.

Bilety ulgowy przysługują osobom, które okażą dokument potwierdzający wiek.
Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy dla dzieci i dorosłych (czynny będzie także punkt ostrzenia ślizgów). Koszt wypożyczenia: 9 zł.
Na ślizgawkę będzie można wejść od strony wjazdu północnego – Małej Hali. Bezpłatnie udostępniony zostanie parking naziemny (wjazd od strony południowej).

Za lodowisko odpowiada tradycyjnie firma WM International, która przygotowała je na trwające Mistrzostwa Świata.

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać z lodowiska w Tauron Arenie Kraków. Wcześniej mogli pojeździć na łyżwach latem ubiegłego roku oraz na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 – ślizgawka cieszyła się wówczas ogromnym zainteresowanym mieszkańców – w sumie odwiedziło ją ponad 47 tys osób.

Regulamin lodowiska będzie dostępny na stronie www.krakowarena.pl