Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-03-11 19:07:21 przez Czas2012

Młodzi dla Wolności - Kacper Głód nowym prezesem

Sekcja młodzieżowa Partii KORWiN - Młodzi dla Wolności powołała nowy zarząd w okręgu tarnowskim, do którego należy również Bochnia. Na czele zarządu stanął jako prezes Kacper Głód, wiceprezesem został Jakub Maniak.

Młodzi dla Wolności to największa wolnościowa struktura młodzieżowa w Polsce. MdW stanowi sekcję młodzieżową Partii KORWiN. Młodzieżówka zrzesza sympatyków idei konserwatywno-liberalnej w wieku od 15 do 26 lat. W całym kraju do organizacji przynależy ok. 1600 członków. Obszar okręgu wyborczego Tarnów, w którym powołany został nowy zarząd, obejmuje teren miasta Tarnowa oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, proszowickiego i wielickiego.

W skład Zarządu Okręgu weszli Kacper Głód oraz Jakub Maniak. Prezes Kacper Głód to 21-letni student Politechniki Krakowskiej pochodzący z Bochni, a urodzony w Tarnowie. Aktywnie działa w strukturach Młodych dla Wolności od 2020 roku. Do tej pory pełnił funkcję sekretarza w Okręgu Krakowskim. Jest on również członkiem Partii KORWiN oraz Klubu Konfederacji Bochnia. Uczestniczył także w IV kadencji Parlamentu Młodych RP jako młodzieżowy poseł.

Jakub Maniak, który został wiceprezesem okręgu to urodzony w Tarnowie 20-latek. Na co dzień uczęszcza do Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia szkoląc się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Prywatnie interesuję się historią, polityką i motoryzacją. Z Januszem Korwin-Mikkem sympatyzuje od wyborów w 2015 roku.

Naszym celem jest szerzenie idei konserwatywno-liberalnej na terenie okręgu tarnowskiego. Zamierzamy przeprowadzać wiele ciekawych akcji oraz działań zarówno w terenie, jak i w Internecie. W planach mamy organizację spotkań, na których będzie można zapoznać się z naszą bieżącą działalnością oraz poznać członków naszej drużyny. Gorąco zachęcam do wstępowania w nasze szeregi wszystkich młodych, dla których wolność jest kluczową wartością w życiu - skomentował Kacper Głód.

Więcej informacji o strukturach Młodych dla Wolności przeczytać można na niedawno otwartej stronie organizacji (https://mlodzidlawolnosci.pl/). Chętni do dołączenia w szeregi młodzieżówki, mogą to zrobić wypełniając odpowiedni formularz, stanowiący deklarację członkowską.

Młodzi dla Wolności Tarnów oraz Partia KORWiN zapraszają na otwarte spotkanie sympatyków, które odbędzie się już w najbliższą środę 23.02 o godz. 18:30. Wydarzenie będzie miało miejsce w biurze poselskim Konrada Berkowicza przy ul. Starodąbrowskiej 4 w Tarnowie.

Info: Partia KORWiN