Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-10 19:29:53 przez system

Młodzież pamięta o swojej Ojczyźnie

„Tramwaj patriotyczny”, młodzież rozdająca biało-czerwone chorągiewki, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych – to tylko część działań składających się na projekt „Młodzież pamięta”, który w tym roku jest realizowany już po raz 27. Jak co roku, wydarzenie organizują wspólnie Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji MEC.

Zgodnie z wieloletnią tradycją od godziny 10:30 do 14:30 trasą wokół Plant będzie jeździł „tramwaj patriotyczny”, w którym zabrzmią polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu młodych ludzi, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski. W tramwaju, oraz w tym samym czasie – na Rynku Głównym i pobliskich ulicach będzie można otrzymać śpiewniki, płyty CD, biało – czerwone chorągiewki i plakietki. Podczas tegorocznej edycji projektu młodzi ludzie rozdadzą w Krakowie i Małopolsce blisko 100 tysięcy okolicznościowych materiałów.

Projekt „Młodzież pamięta” organizowany jest w Krakowie i Małopolsce podczas świąt narodowych: Święta Konstytucji 3 maja i rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada. Młodzież zwraca uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a także pokazuje, że dla młode pokolenie nie zapomina o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.