Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-23 16:38:00 przez system

Mordercze wyzwanie strażnika miejskiego

Tarnowski strażnik miejski przeszedł 130 km w nieco ponad 27 godzin. Rafał Maciak reprezentował Tarnów w XIII Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym - Kierat 2016.

W maratonie na orientację wzięło udział blisko 600 uczestników. Do mety dotarło nieco ponad 300 osób w tym zawodnik z Tarnowa. Zawodnicy wystartowali 20 maja o godz. 18 z Limanowej. Mieli przed sobą 100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i 3500 metrów podejść. Śmiałkowie wędrowali bez przerwy w dzień i w nocy. Na wykonanie zadanie mieli maksymalnie 30 godzin.

Rafał Maciak pracuje w Straży Miejskiej od pięciu lat. Do tej pory zdobył koronę polskich maratonów, czyli ukończył pięć maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton – w ciągu 24 miesięcy. Strażnik przyznaje, że systematycznie trenuje a do ostatniego maratonu przygotował się trzy miesiące. Codziennie na intensywny wysiłek fizyczny poświęca przynajmniej pół godziny, dodatkowo dwa razy w tygodniu biega po 20 km, ćwiczy na siłowni i pływa na basenie.