Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-20 15:30:38 przez system

Musical Klenczon - poemat rockowy

Wspomnienie o Krzysztofie Klenczonie inspirowane opowieściami jego żony Bibi. Pełna emocji historia o miłości, latach 60' i Sopocie, w której wykorzystano piosenki z repertuaru artysty oraz słowa jego żony. W roli głównej Marek Piekarczyk, lider zespołu TSA.

„Klenczon - Poemat rockowy" - to nie tylko piosenki wspaniałego artysty m.in. Kwiaty we włosach, 10 w skali Beauforta, Wróćmy nad jeziora czy Biały Krzyż. Jest przede wszystkim próbą przybliżenia i zaprezentowania postaci Krzysztofa, oczami jego żony „Bibi" - Alicji Klenczon.

A była to wielka miłość, od pierwszego wejrzenia w sopockim Grand Hotelu. To dla niej dokonał wyboru opuszczenia Polski. Dla niej i swoich dzieci, Karoline i Natalie - w Stanach - brał każdą pracę, by okazać się odpowiedzialnym za rodzinę człowiekiem. Dla niej pisał, z nią się cieszył i kochał ją do końca życia... Niestety, tragicznie zbyt krótkiego.

Alicja Klenczon-Corona dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych. Z ogromną przyjemnością i wzruszeniem opowiadała, kim był dla niej Krzysztof. Przybliżyła swojego męża poprzez dziesiątki historyjek, wesołych i smutnych. W spektaklu poznamy historie miłości i okoliczności tragicznej śmierci Krzysztofa. Człowieka, który kochał rocka, kobietę i „nosił w sobie odrobinę smutku..."

Opowieść rozpoczyna się w Sopocie na początku lat 60-tych - morze, plaża i miejsca legendy, jak Grand Hotel, czy Spatif. Do spektaklu, w powiązaniu ze scenariuszem, nakręcono kilka krótkich filmików z sopockimi kloszardami w roli głównej, w stylu J. Gruzy i J. Federowicza. Dodatkiem są wizualizacje filmowe i fotograficzne przygotowane przez mistrzów sopockiej fotografii, według scenariusza spektaklu.
Premiera musicalu odbyła się 28 kwietnia 2012 w Teatrze „Off De Bicz" w Sopocie.

Grany był również m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, Teatrze Miejskim w Gdyni, na scenie St. Wyspiańskiego PWST w Krakowie, Sali Kongresowej AR w Lublinie, w Szczytnie - w rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona i na Międzynarodowym Festiwalu K.K. w Pułtusku.

Występują:
w roli Krzysztofa Klenczona: Marek Piekarczyk - lider zespołu TSA,
Katarzyna Cygan – ("Bibi")
Barbara Janyga – ("Przewodniczka wycieczki z Koluszek")
Yanoosh Baran – ("Cygan", pantomina, harmonijka, gitara)
Justyna Baran ("Cyganka")

Muzycy: Hubert Świątek - inst. klawiszowe, Grzegorz Sycz - perkusja, Janusz Macek Mackiewicz lub Paweł Kuźmicz - bas, Michał Saidowki – gitara

Wizualizacje: Anna Badowska, Wiktor Zglejc, Andrzej Zięba, Krzysztof Stencel

Scenariusz, reżyseria: Katarzyna Cygan aktorka musicalowa, związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie; obecnie mieszka i działa w Krakowie; nagrała trzy płyty, prowadzi własną agencję artystyczną.
Kierownictwo muzyczne: Hubert Świątek

Centrum Sztuki Mościce
16 maja 2015 r. godz. 18.00 Duża Scena
Bilety: 40 zł cały, 30 zł ulgowy

Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów