Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-11-14 21:02:01 przez system

Muzeum Niepodległości w Myślenicach

10 listopada otwarto w Myślenicach Muzeum Niepodległości. Jest to „wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

Budynek muzeum ma cztery kondygnacje, na których poza stałymi i czasowymi ekspozycjami znajduje się sala wykładowa na 150 osób, sala szkoleniowa dla dzieci oraz czytelnia naukowa.

- Będzie to nowoczesna i atrakcyjna wystawa, w której widz funkcjonuje jako świadek historii, doświadczając jej. Zainteresuje zarówno osobę dorosłą jak i dzieci, które nie będą się nudzić nawet przy poważnych i trudnych tematach – zapewnia dyrektor Muzeum Niepodległości Paweł Lemaniak.

Budowa Muzeum Niepodległości to część programu rewitalizacji myślenickiej starówki, na który samorząd otrzymał 24,9 mln zł unijnej dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację małych i średnich miast z regionu.

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby myślenickiego Muzeum Niepodległości nastąpiło 11 grudnia 2017 r. Koszt inwestycji to 8 867 000 zł.

Podczas otwarcia Muzeum można było obejrzeć wystawę zdjęć Mieczysława Nowaka pt. „Przenikanie w przeszłość”.