Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-17 14:41:10 przez system

Muzyczne gwiazdy na Kraków Live Festival!

Sia, Massive Attack, Róisín Murphy i Muse – to tylko część gwiazd, które od piątku do niedzieli będzie można zobaczyć w Krakowie. Letni sezon festiwalowy mocnym akcentem zakończy się w Krakowie dzięki kolejnej edycji Kraków Live Festivalu. To największy i najbardziej prestiżowy festiwal muzyczny w tej części Polski.

Tegoroczny festiwal potrwa aż trzy dni. Pierwszego dnia, czyli w piątek 19 sierpnia główną gwiazdą wieczoru będzie Massive Attack. Ich koncert w Polsce był oczekiwany od dawna. Wreszcie, przy okazji premiery nowego materiału, ponownie będziemy mogli zobaczyć ich niepowtarzalne, multimedialne show. Obok Massive Attack na scenie pojawi się grupa Young Fathers, nagradzana i ceniona hip-hopowa formacja ze Szkocji.

Bezpośrednio przed Massive Attack na głównej scenie pojawi się królowa współczesnego popu – Sia (na zdjęciu). Jej hity „Chandelier”, „Elastic Heart” znają już chyba wszyscy. Ostatnia trasa koncertowa tej artystki odbyła się ponad pięć lat temu. Od tego czasu Sia wydała dwa albumy, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy. Także w Polsce jej płyta „1000 Forms of Fear” pokryła się platyną. Muzyczny zestaw w piątek zamknie występ Damiana Marley'a z zespołem, amerykańska grupa Algiers oraz polscy artyści – Natalia Nykiel, Julia Marcell, Terrific Sunday i Coals.

Sobota, 20 sierpnia będzie należała do elektronicznych wyjadaczy z Chemical Brothers promujących swój zeszłoroczny album "Bron in the Echoes" oraz Róisín Murphy – kiedyś wokalistki grupy Moloko, dziś – charyzmatycznej twórczyni ambitnego popu i elektroniki. Nieco ponad miesiąc temu Róisin Murphy wydała nowy album „Take Her Up To Monto”. Podczas koncertu premierowe kompozycje połączy ze swoimi najważniejszymi solowymi utworami oraz fragmentami z twórczości Moloko. Zestaw zagranicznych gwiazd uzupełnią Cage The Elephant oraz The Neighbourhood, ulubieńcy żeńskiej części widowni, którzy już dwa lata temu zagrali w Krakowie na Czyżynaliach. Drugiego dnia festiwal będzie miał mocną polską reprezentację. Hey, Kortez, The Dumplings i Jóga zaprezentują materiał ze swoich najnowszych wydawnictw i udowodnią,że rodzima scena muzyczna ma się bardzo dobrze.

Nowością tegorocznego festiwalu jest dodatkowy dzień i specjalny koncert w ramach Kraków Live. W niedzielę na scenie zobaczymy Muse - jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Brytyjskie trio zakończy w ten sposób swoją trasę koncertową „Drones World Tour”. Ze sceny popłyną przede wszystkim utwory z ich najnowszego albumu „Drones”, ale nie powinno zabraknąć także największych hitów grupy, takich jak „Starlight”, „Madness” czy „Uprising”.

W 2016 roku Kraków Live Festival wyjątkowo odbędzie się w dobrze znanej i lubianej lokalizacji. Artyści wystąpią na dwóch festiwalowych scenach na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tuż obok Main Stage i Kraków Stage powstanie pole namiotowe. Wszystkie atrakcje dla uczestników będą dostępne w jednym miejscu!

Kraków Live Festival to wielkie święto dla fanów muzyki i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w tej części Europy. Co roku kilkudziesięciotysięczna publiczność odwiedza południe Polski, aby poznać najciekawsze brzmienia światowej sceny muzycznej. Kraków Live Festival to nie tylko dwa dni na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego - codziennie, w ramach karnetu festiwalowego, można będzie zwiedzać najważniejsze instytucje kulturalne w Krakowie oraz brać udział w imprezach klubowych czy specjalnych wydarzeniach towarzyszących. W tym roku oficjalnym klbem festiwalowym będzie Samo Ż na ul. Dolnych Młynów 10 w kompleksie Tytano.