Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-29 23:22:58 przez system

Myślenice: polsko-węgierskie gotowanie

Polak Węgier dwa bratanki - i to nie tylko do tańca i szklanki, ale jak się okazuje także do gotowania. W sobotę 3 października od godz. 15:30 w Myślenicach w parku przy ul. Jordana rozpocznie się wielkie kucharzenie.

Spróbować będzie można zarówno tradycyjnych polskich jak i węgierskich specjałów. Na scenie zagrają Dixi Band oraz Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Dwanaście Kół Gospodyń z terenu Gminy Myślenice przygotowuje potrawy na obchody 10 - lecia podpisania umowy pomiędzy Myślenicami i węgierską Gminą Csopak. Będzie więc tradycyjna grochówka i chleb ze smalcem, domowe wędliny, słodkie ciasta, sałatki, paszteciki, a nawet własnoręcznie robiona czekolada i wiele innych specjałów.

Węgrzy natomiast poczęstują przyrządzonym na miejscu leczo i słynnymi langoszami. Wszystko po to, by w należytej oprawie po 10 latach przypieczętować odnowienie partnerstwa pomiędzy obydwoma miastami. Nie może zabraknąć także flagowych myślenickich muzyków, którzy na mieli okazję koncertować już nad Balatonem. O godz. 16:00 wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, a zaraz po niej o godz. 17:00 jedyna taka w regionie formacja dixielandowa - Dixi Band.