Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-09 15:05:47 przez system

Na polach ŚDM powstaje Dom Miłosierdzia

9 października w Kurii Metropolitalnej w Krakowie, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem, ministrem pracy i polityki społecznej władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz dyrektorem Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdanem Kordulą podpisali porozumienie w sprawie budowy Domu Środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych „Misericordiae” w Brzegach.

Budowany Dom Środowiskowy będzie ważnym materialnym znakiem miłosierdzia, który pozostanie po Światowych Dniach Młodzieży 2016, by przez wiele lat służyć osobom starszym i potrzebującym.

Campus Misericordiae, czyli Pole Miłosierdzia, to nie tylko przestrzeń, która pomieści blisko 2 miliony pielgrzymów z całego świata. To także wielkie dzieło, jakim niewątpliwie jest Dom Miłosierdzia, który staraniem Caritas i Gminy Wieliczka wyrasta w pobliżu miejsca przyszłego spotkania modlitewnego z papieżem.

Jak powiedział kardynał Stanisław Dziwisz: - Tematem Światowych Dni Młodzieży jest miłosierdzie: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", chcemy więc realizować to przesłanie nie tylko w ciągu wyjątkowych dni, kiedy młodzież będzie z papieżem, ale pragniemy, by miłosierdzie promieniowało poprzez ten dom na wszystkich, którzy w nim będą przebywać. -

Wraz z Campus Misericordiae powstaje centrum Caritas "Chleb Miłosierdzia", jedna z największych hal, która stanie się magazynem żywności dla najuboższych. Ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, zaznaczył: - To będzie też pole doświadczalne dla młodych ludzi, którzy jako wolontariusze, jako studenci odbywający praktyki w kontakcie z osobami starszymi, mogą się wiele nauczyć i podzielić miłością z innymi. -