Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-28 19:00:34 przez system

Najciekawsze filmu naukowe ponownie w AGH

W dniach od 1 do 5 czerwca w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędą się pokazy filmów naukowych w ramach wydarzenia pt. Docs+Science. Po raz drugi organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Fundacja dla AGH przygotowali wybór najciekawszych filmów dokumentalnych dotyczących świata nauki, badań i odkryć.

Powołana do życia w ubiegłym roku sekcja filmów naukowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego prezentuje dokumenty poświęcone nauce i odkryciom, a także badaczom, pasjonatom i odkrywcom. W tegorocznej edycji Docs+Science organizatorzy przygotowali łącznie dziesięć filmów.

Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Ścigając arktyczny lód” (opowieść o topniejących lodach północy opowiedziana z niezwykłej perspektywy), „Skupieni na nieskończoności” (obraz pokazujący badanie wszechświata i kosmosu), „Genetyka i ja” (autorzy zadają pytanie o nasze geny i o to jak bardzo nas determinują) czy „Sekretne drogi wędrownych ptaków” (autor zabierze widzów w niesamowitą podróż w towarzystwie dzikich gęsi, przemierzających swe podniebne szlaki).

Fascynująco zapowiada się projekcja obrazu „Miłość i inżynieria”, w której bułgarski matematyk i programista twierdzi, że znalazł odpowiedni algorytm, który pomoże samotnym i nieszczęśliwym odnaleźć szczęście w miłości. W ramach Docs+Science nie zabraknie również polskich akcentów – zobaczyć będzie można film pt. „Rzeczywistość utracona” Karola Jałochowskiego, który w pięknej i zaskakującej formie opowie o fizyce kwantowej.

Podobnie jak w zeszłym roku pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i ekspertami. Dodatkowo, 28 maja o godzinie 20:00 przed Klubem Studio na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, odbędzie się pokaz plenerowy filmu „Biało-czerwoni z Chrząstawy”, opowiadający historię nie najlepszych, ale pełnych pasji piłkarzy.

Wstęp na wszystkie filmy w ramach sekcji Docs+Science jest bezpłatny. Pokazy odbędą się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH (budynek B-8, sale 0.10 A i B).

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.krakowfilmfestival.pl