Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-11-03 11:51:45 przez DML

Największy light-show w Polsce

Alicja w Krainie Świateł

Od końca października można obejrzeć wystawę Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie pn. „Alicja w Krainie Czarów – Ogród Świateł”. To największy light-show w Polsce.

W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema przy Alei Pokoju w Krakowie uruchomiono wystawę, której tematyka inspirowana jest powieścią Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów”.

Twórcy wystawy zachęcają:

Udaj się w podróż po metaforycznym, multimedialnym świecie Alicji i podążaj świetlnymi ścieżkami, poznając przy tym szalonych, wręcz nierealnych mieszkańców Krainy Czarów. Dzięki widowiskowym instalacjom świetlnym zajrzysz do Króliczej Nory, poznasz szeroko uśmiechniętego Kota z Cheshire, palącego fajkę Pana Gąsienice, weźmiesz udział w Zwariowanym Podwieczorku i odwiedzisz Królową Kier w jej własnym zamku.

Figury świetlne otoczone są multimedialnymi iluminacjami z dźwiękiem, obrazem i muzyką. Dodatkowo w weekendy organizowane są specjalne pokazy laserowe od godziny 18. Twórcy podkreślają, że wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga interakcji z eksponatami. Wszystkie eksponaty rozmieszczone zostały na przestrzeni 6 hektarów, a zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu.

Chętnych zapraszamy na stronę: https://ogrodswiatel.pl/

Info: MIM