Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-03 15:17:18 przez system

Namierzyli i zatrzymali pedofila

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, wspólnie z policjantami Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP Kraków, zatrzymali 44-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym wobec małoletnich dzieci trafił już do aresztu.

Realizując działania wymierzone w przestępczość pedofilską, policjanci wpadli na trop mężczyzny, który wykorzystując popularny komunikator internetowy nawiązał znajomość z dziećmi z powiatu oświęcimskiego. Podejrzany, podając się za 16-latka, wzbudzał zaufanie, a następnie w różny sposób nakłaniał dzieci do wykonywania tzw. innych czynności seksualnych. Sprawca za pomocą kamerki internetowej rejestrował kontakty z dziećmi.

30 stycznia funkcjonariusze przystąpili do działania, zatrzymując 44–latka w miejscu zamieszkania (w powiecie nowodworskim). Podczas przeszukania zabezpieczyli między innymi posiadany przez niego sprzęt komputerowy, kilka dysków zewnętrznych, nośniki pamięci oraz karty SIM. Po wstępnej analizie zabezpieczonego sprzętu stwierdzono, że zawiera on pliki z pornografię dziecięcą.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury, gdzie sprawcy przedstawiono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę dwóch małoletnich (za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności). W dniu 1 lutego br. pedofil trafił przed oblicze sędziego, który wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż zabezpieczone u podejrzanego nośniki danych będą jeszcze szczegółowo badane przez biegłych z zakresu informatyki. Po ich opinii podejrzany może usłyszeć kolejne zarzuty.