Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-02-15 15:40:29 przez system

Napadał na dostawców pizzy

Policjanci z V komisariatu policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę napadającego na dostawców pizzy. Mężczyzna atakował gazem i zabierał gotówkę. Teraz za swoje czyny odpowie przez sądem.

Mężczyzna działał na terenie krakowskiego Podgórza. Z telefonu znajomego dzwonił do jednej z krakowskich pizzerii - zamawiając pizzę. Pizza miała być dostarczana pod wskazany adres w pobliżu jednego z hot-spotów na terenie Podgórza. We wtorek 9 lutego, gdy dostawca pojawił się na miejscu - mężczyzna wyszedł mu naprzeciw i czekał w osiedlowej bramie. Gdy dostawca podszedł do zamawiającego – ten wyciągał z kieszeni kurtki gaz i użył go w kierunku twarzy doręczyciela. Sterroryzowany mężczyzna stracił orientacje, wtedy sprawca zabierał pizzę, a następnie przeszukał samochód pizzerii. Sprawca skradł 2500 złotych, które pozostawione były w pojeździe (wyciągnął je z samochodowej skrytki).

Kilka dni wcześniej doszło do identycznej sytuacji, ale wtedy mężczyzna zabrał samochód, którym przyjechał mężczyzna i kilka godzin poruszał się nim po mieście. Następnie uszkodzony pojazd odstawił w pobliżu miejsca napadu. Szkody pojazdu to ponad 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec Krakowa. Ustalono, że skradzione pieniądze wydawał w osiedlowych hot spotach, prawdopodobnie będąc uzależnionym od hazardu.

Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna może mieć na swoim koncie inne przestępstwa.