Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-23 16:38:58 przez system

Narkotyki... w maśle

Policjanci krakowskiego zarządu CBŚP oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozliczyli karnie 30-letniego Węgra podejrzanego o produkcję narkotyków. Zabezpieczona została marihuana i masło z zawartością THC, zlikwidowano także uprawę konopi indyjskich.

Narkotyki odnalezione zostały przez funkcjonariuszy wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej CBŚP w jednym z mieszkań w Krakowie. To susz marihuany oraz kostki specjalnie spreparowanego masła z zawartością THC.

Podczas przeszukań, prowadzonych w tym miejscu, policjanci ujawnili także, że prowadzona tam była także uprawa konopi indyjskich – krzewy w różnych fazach wzrostu znajdowały się w łazience, gdzie zaaranżowano odpowiednie dla plantacji warunki (oświetlenie, wilgotność).

Przebywający w mieszkaniu mężczyzna, 30-letni obywatel Węgier został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przedstawili mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Mężczyzna oddany został pod policyjny dozór, zastosowano wobec niego także poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności