Kategoria: Region
Utworzono: 2019-10-22 20:39:39 przez eb

NGO-sy świętują

Już w najbliższą sobotę, 26 października odbędą się dwa wydarzenia w ramach Święta Organizacji Pozarządowych 2019 w Krakowie. Rano na Błoniach wystartuje półmaraton NGO, natomiast wieczorem w Nowohuckim Centrum Kultury zorganizowany zostanie bal NGO. Dodatkowo, od 25 do 31 października, trwać będzie tydzień otwarty NGO, w ramach którego placówki zorganizują darmowe szkolenia.

Mieszkańcy Krakowa niestety mało wiedzą o działających tu NGO-sach – mówi Piotr Gajda z Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych – Głównie dlatego, że organizacje działają po cichu. Często mieszkańcy nie mają pojęcia, że po sąsiedzku działają świetne placówki, które robią dobrą robotę i realnie pomagają ludziom nierzadko wyciągając ich z bardzo ciężkich problemów.

Święto Organizacji Pozarządowych ma docenić pracowników tego typu miejsc, a Tydzień Otwartych Krakowskich Organizacji Pozarządowych pomóc krakowianom dowiedzieć się, gdzie mogą otrzymać bezpłatną pomoc w razie różnego rodzaju problemów.

W dniach 25–31 października trwać będzie tydzień otwarty krakowskich NGO. To będzie naprawdę niezwykły tydzień. Drzwi wszystkich organizacji pozarządowych w Krakowie otworzą się jeszcze szerzej. Każdy będzie mógł przyjść w dowolnym momencie, by rozwiać swoje wątpliwości na temat potencjalnej pomocy. Placówki zorganizują też darmowe szkolenia, a główną atrakcją tygodnia będzie... gra miejska. Szczegóły wkrótce na: swietongo.pl

Na samych przedstawicieli organizacji NGO w ramach Święta Organizacji Pozarządowych 2019 zorganizowany zostanie półmaraton w sztafetach. W sobotę, 26 października, uczestnicy spotkają się na krakowskich Błoniach, by w sztafetach 7-osobowych przebiec po 7 okrążeń. Wszystkie osoby związane z NGO (pracownicy, wolontariusze, przyjaciele) mogą zgłaszać się do udziału przez formularz na stronie: swietongo.pl. Sztafety mogą liczyć mniej niż 7 osób. Warto się zapisać, nawet jeśli kondycja pozostawia wiele do życzenia. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i medal pamiątkowy, a 3 najlepsze sztafety dostaną puchary, wręczone przez przedstawiciela prezydenta miasta na wieczornym balu NGO w Nowohuckim Centrum Kultury. Samo wydarzenie to nie tylko sportowe rozgrywki, ale także wiele niespodzianek, w tym także dla najmłodszych. Szczegóły na: swietongo.pl

Wieczorem w sobotę, 26 października po emocjach na krakowskich Błoniach, osoby tworzące krakowskie NGO, przeniosą się do Nowohuckiego Centrum Kultury. Zabawa taneczna, pyszne jedzenie i wspaniałe rozmowy – to czeka uczestników tego hucznego wydarzenia. Zapisów można dokonywać na stronie: swietongo.pl Udział jest bezpłatny.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.