Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-11 23:58:16 przez system

Nie konserwacja, tylko rozwój

Członkowie rad parafialnych, animatorzy młodzieży oraz księża proboszczowie 7 spotkali się listopada w Tarnowie, aby dowiedzieć się o postępach w przygotowaniach do ŚDM w Krakowie, a także o działaniach prowadzonych w diecezji tarnowskiej.

Celem szkolenia było przekazanie wiadomości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, ich przygotowaniem jak i usystematyzowanie wiedzy całej diecezji związanej z tematyką spotkania młodych. Dla niektórych było to pierwsze poważne zetknięcie się z informacjami na temat ŚDM. Mówiła nam o tym Elżbieta Łępa z Parafii Jodłowa Górna pw. Trójcy Przenajświętszej - Jestem przedstawicielką Rady Parafialnej, dowiedziałam się, jak to będzie wyglądało u nas w parafii, do czego jesteśmy zobowiązani i co mamy zorganizować, i jak to od strony technicznej rozegrać – i dodaje – Parafialni Animatorzy Młodzieży byli już przeszkoleni, a my po raz pierwszy się spotkaliśmy z czymś takim, ale myślę, że we współpracy z nimi, będziemy wiedzieć, jak to rozwiązać.

– Dzisiejsze spotkanie dało mi cały obraz przygotowania, o którym nie miałam większego pojęcia i teraz mając tę wizję, będę mogła to w swojej parafii wykorzystać – mówi o spotkaniu Pani Cecylia Sabała z parafii Złota.

Konferencja przybliżyła zebranym wielkie przedsięwzięcie, jakim jest ŚDM, a księżom i animatorom, którzy od pewnego czasu są zaangażowani w przygotowania, pozwoliła uporządkować wiadomości, które już mają.

Potwierdził to ks. Jakub Misiak z parafii Wojnicz – Uczestniczyłem już w szkoleniach, dużo wiadomości się już powtarza, ale dzisiaj usłyszałem więcej szczegółów. Myślę, że wiele informacji dostarczyła mi sekcja finansowa. Dla kogoś, kto pierwszy raz zderzył się z tymi informacjami, to ciekawe spotkanie.

21 listopada w takim samym spotkaniu będą uczestniczyły komitety parafialne z dekanatów południowych naszej diecezji.