Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-06 21:56:10 przez system

Nie obudzili Krakowa

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali informację, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 X) mają odbyć się nielegalne rajdy po mieście, motocyklistów i kierujących samochodami, pod nazwą „Budzimy Kraków”.

Organizatorzy akcji odpowiednio się do tego przygotowali, już sama nazwa wskazuje, jaki cel przyświecał uczestnikom nielegalnych wyścigów.

Jednak i policjanci podjęli odpowiednie czynności wyprzedzające, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego – nie dopuszczając do rajdów po krakowskich drogach.

Miejscem nielegalnej zbiórki uczestników był parking pod jednym z dużych sklepów na terenie Krakowa. Gdy tylko kierowy pojawili się – policjanci z ruchu drogowego przystąpili do działań prewencyjnych – m. in. zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym przystąpili do sprawdzeń kierowców, stanu technicznego pojazdów itd.

W rajdzie – któremu zapobieżono - miało brać udział około 150 kierowców motocykli i samochodów. Ukaranych mandatami karnymi zostało aż 97 kierujących (28 motocyklistów). Dodatkowo do sądu skierowano 5 wniosków o ukaranie, a także zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych, 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości i 1 za jazdę pod wpływem narkotyków. Odholowano również 3 motocykle, gdyż poruszali się nimi kierowcy bez odpowiednich uprawnień.

W akcji brało udział 25 policjantów.